Zavrieť

Porady

Poznámky k účtovnej závierke

Dobry den,

prosím Vás uz dva dni sa trápim s poznámkami k účtovnej závierke, nemáte niekto návod na vyplnenie? Niekde som citala, ze sa vyplnuju v tis. SK. Je to tak spravne?

Dakujem za pomoc.
Usporiadat
bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
take cislo..myslim desatinne sa mi do poznamok z Omegy ani vpisat neda...nefunguje ani bodka ani ciarka....nemate s tym niekto skusenosti?

ak nie, tak nic...vpisem to tam potom rucne...
0 0
Milan Oravec Milan Oravec

Milan Oravec je offline (nepripojený) Milan Oravec

Nevie mi niekto poradiť, práve som dokončil poznámky k účtovnej závierke a nie som si istý, či tam mám dať dátum kedy som to urobil, alebo 31.12.2006. A ešte by som chcel vedieť - dátum schválenia je dátum odovzdania na daň.úrad?
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
bui Pozri príspevok
take cislo..myslim desatinne sa mi do poznamok z Omegy ani vpisat neda...nefunguje ani bodka ani ciarka....nemate s tym niekto skusenosti?

ak nie, tak nic...vpisem to tam potom rucne...
zaokruhli na 1
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Milan Oravec Pozri príspevok
Nevie mi niekto poradiť, práve som dokončil poznámky k účtovnej závierke a nie som si istý, či tam mám dať dátum kedy som to urobil - ANO , alebo 31.12.2006- NIE. A ešte by som chcel vedieť - dátum schválenia je dátum odovzdania na daň.úrad?
schválenie daj tesne pred odovzdaním, lebo do 30 dní po schválení musíš všetko odovzdať do registra. a na výkazoch je dobré keď odovzdávaš schválené. lebo ak budú neschválené, tak platilo že po schválení ich treba odovzdať znova, len neviem či sa to už nezmenilo....
0 0
ingi ingi

ingi je offline (nepripojený) ingi

sway Pozri príspevok
platilo že po schválení ich treba odovzdať znova, len neviem či sa to už nezmenilo....
V zmysle novely Opatrenia Ministerstva financií Slovenskej republiky z 31.marca 2003, ktorým sa ustanovujú podrobnosti o usporiadaní, označovaní a obsahovom vymedzení položiek individuálnej účtovnej závierky a rozsahu údajov určených z individuálnej účtovnej závierky na zverejnenie pre podnikateľov účtujúcich v sústave podvojného účtovníctva, uverejneného vo FS 10/2003, sa zostavená ÚZ predkladá DÚ v termíne na podanie DP, schválená sa predkladá iba ak boli do dňa schválenia otvorené účtovné knihy.
Platí to už dva roky.
0 0
bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
takze ak dobre chapem, tak ak som minuly rok zaskrtla v zavierke zostavena...a potom bola vlana hromada, pricom uct. knihy uz neboli otvorene a nic sa teda nemenilo, tak som uz nemusela davat zavierku s kolonkou schvalena?...leno som neodovzdala...?

to je prva otazka..

no a k poznamkam k UZ mam este jednu otazocku..je tam kolonka k pohladavkam do a po lehote splatnosti...
ja som si to najprv zistila z knihy pohladavok..
no a potom mam moznost aj nacitania do poznamok z uctovnictva..a nacitalo mi to ine sumy ako som si vypocitala ja...
a zistila som, ze pohladavky splatne 31.12...no este 31.12. neuhradene mi tam zobralo ako do splatnosti...a ja som ich dala ako ze su uz po splatnosti...co je spravne?
0 0
ingi ingi

ingi je offline (nepripojený) ingi

bui Pozri príspevok
takze ak dobre chapem, tak ak som minuly rok zaskrtla v zavierke zostavena...a potom bola vlana hromada, pricom uct. knihy uz neboli otvorene a nic sa teda nemenilo, tak som uz nemusela davat zavierku s kolonkou schvalena?...leno som neodovzdala...?
Nemusela.


bui Pozri príspevok
...zistila som, ze pohladavky splatne 31.12...no este 31.12. neuhradene mi tam zobralo ako do splatnosti...a ja som ich dala ako ze su uz po splatnosti...co je spravne?
Podľa mňa je to správne, ÚZ robíme k 31.12., takže P splatné 31.12. sú "do lehoty splatnosti".
0 0
mudroš mudroš

mudroš je offline (nepripojený) mudroš

bui Pozri príspevok
takze ak dobre chapem, tak ak som minuly rok zaskrtla v zavierke zostavena...a potom bola vlana hromada, pricom uct. knihy uz neboli otvorene a nic sa teda nemenilo, tak som uz nemusela davat zavierku s kolonkou schvalena?...leno som neodovzdala...?

to je prva otazka..

no a k poznamkam k UZ mam este jednu otazocku..je tam kolonka k pohladavkam do a po lehote splatnosti...
ja som si to najprv zistila z knihy pohladavok..
no a potom mam moznost aj nacitania do poznamok z uctovnictva..a nacitalo mi to ine sumy ako som si vypocitala ja...
a zistila som, ze pohladavky splatne 31.12...no este 31.12. neuhradene mi tam zobralo ako do splatnosti...a ja som ich dala ako ze su uz po splatnosti...co je spravne?
Ak sa nič nemenilo, tak už nie je potrebné dávať druhý raz na DÚ.
Ale do 30 dní od schválenia sa účtovná závierka musí uložiť do zbierky listín !!!
0 0
piskotka piskotka

piskotka je offline (nepripojený) piskotka

Prikladam aj svoje poznamky, hadam sa zidu dakomu...
0 0
Assea Assea

Assea je offline (nepripojený) Assea

Myslíte že stačí ak nebudem vyplňovať "prehľad peň. tokov" ale priložím tento prehľad vo forme, ktorú mi vytlačil software???

ĎAKUJEM ----
0 0
Assea Assea

Assea je offline (nepripojený) Assea

neviete prosím poradiť?
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Assea Pozri príspevok
Myslíte že stačí ak nebudem vyplňovať "prehľad peň. tokov" ale priložím tento prehľad vo forme, ktorú mi vytlačil software???

ĎAKUJEM ----
Ja si myslím, že postačí aj zo SW, nakoľko ani poznámky ani prehľad peň.tokov nemajú predpísanú tlačivo.
...tiež všetko tlačím zo SW a nebol problém.
0 0
Sonka Sonka

Sonka je offline (nepripojený) Sonka

Chcem sa opýtať na poznámky k účtovnej závierke.Mám problém vyplniť zoznam vzájomných obchodov so spriaznenými osobami.Mám klasické kúpené tlačivo,kde treba doplniť hodnotu obchodov realizovaných voči spriazneným osobám-čo sa pod tým myslí? A potom celkovú hodnotu obchodov realizovaných účtovnou jednotkou a podiel obchodov voči spriazneným osobám na celkovej hodnote obchodov.
Čo je pod tým myslené aké hodnoty?Celý obrat MD 311 a DAL 321?Čo je celkový obchod jednotky?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Sonka Pozri príspevok
Chcem sa opýtať na poznámky k účtovnej závierke.Mám problém vyplniť zoznam vzájomných obchodov so spriaznenými osobami.Mám klasické kúpené tlačivo,kde treba doplniť hodnotu obchodov realizovaných voči spriazneným osobám-čo sa pod tým myslí? A potom celkovú hodnotu obchodov realizovaných účtovnou jednotkou a podiel obchodov voči spriazneným osobám na celkovej hodnote obchodov.
Čo je pod tým myslené aké hodnoty?Celý obrat MD 311 a DAL 321?Čo je celkový obchod jednotky?
Najskôr musíš vedieť, ktoré sú to vo vašom prípade spriaznené osoby.
0 0
Sonka Sonka

Sonka je offline (nepripojený) Sonka

spriaznené osoby sú dve s.r.o.,kde sú tí isti spoločníci a konatelia v obidvoch firmách.
Naposledy upravil Sonka : 12.03.08 at 07:25
0 0
ingi ingi

ingi je offline (nepripojený) ingi

Sonka Pozri príspevok
Chcem sa opýtať na poznámky k účtovnej závierke.Mám problém vyplniť zoznam vzájomných obchodov so spriaznenými osobami.Mám klasické kúpené tlačivo,kde treba doplniť hodnotu obchodov realizovaných voči spriazneným osobám-čo sa pod tým myslí? A potom celkovú hodnotu obchodov realizovaných účtovnou jednotkou a podiel obchodov voči spriazneným osobám na celkovej hodnote obchodov.
Čo je pod tým myslené aké hodnoty?Celý obrat MD 311 a DAL 321?Čo je celkový obchod jednotky?
Môžeš postupovať napr. takto (nikde nie je striktne určený spôsob vyjadrenia týchto obchodov):

............................celkom (tis. Sk) ...........spriaznené osoby (tis. Sk)
nákup tovaru .................5 000 .............................1 000
predaj tovaru..................2 000 ...............................200
poskytnuté služby..........10 000 ...............................500
...
...
0 0
Sonka Sonka

Sonka je offline (nepripojený) Sonka

ďakujem.
Na budúci rok si spravím vlastné poznámky,teda aspoň túto tabuľku,kde jasne rozpíšem náklady a výnosy.A nie pchať do jedného riadku všetko (celý obchod) ako je to v kúpených tlačivách.
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Prikladám novú verziu mojich poznámok, ktoré obsahujú všetky náležitosti podľa opatrenia MFSR, vrátane transakcií so spriaznenými osobami.
Červený text slúži ako vysvetlivky.
Naposledy upravil Braňo : 14.03.08 at 05:55
0 0
GABRIELA GABRIELA

GABRIELA je offline (nepripojený) GABRIELA

Dúfam že to nikto nevezme ako reklamu pre niekoho, lebo ja tento produkt iba používam, ale pozrite na stránku www.hzpkf.sk a PUZ 2007 -čiže poznámky učt.závierky. Mňa to vedie, čo nepotrebujem nepíšem. Ide to vyexportovať do Wordu, a dá sa to tam ešte upraviť. Nie je to program zadarmo. Má to aj výkazy, DP, aj cash flow. Cash som si minulý rok prepočítala, aj moja audítorka, môžete sa naňho spoľahnúť.
Pekný deň-večer
Naposledy upravil GABRIELA : 12.03.08 at 15:50
0 0
cherry99 cherry99

cherry99 je offline (nepripojený) cherry99

Chcela by som sa spýtať, či poznámky podáva aj FO - SZČO ktorá účtuje v podv. účtovníctve?
Ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať