Zavrieť

Porady

Príjem z Dánska

Dobrý deň,
ako postupovať ak chcem podať DP na Slovensku z príjmov dosiahnutých v Dánsku? Žiadne potvrdenie o príjme za rok 2011 nemám... mám len výplatné pásky... stačia aj tieto ako potvrdenie príjmu??? Máte niekto takéto skúsenosti??? Vopred ďakujem...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    majka 62 je offline (nepripojený) majka 62

    majka 62
    Daňový úrad akceptuje výplatné pásky (samozrejme postačujú kópie). K poslednej výplatnej páske si nedostala prílohu? Tam by to bolo pekne zosumarizované - príjem aj výška odvedenej dane. V Dánsku sa za zdaňovacie obdobie považuje kalendárny rok, tak to by si už mala mať u seba.

    mariannka13 je offline (nepripojený) mariannka13

    mariannka13
    ďakujem... na každej výplatnej páske mám sumarizáciu od januára až po vyplácaný mesiac.... nevieš mi poradiť, ktoré sumy z tohto dávam do DP??? neviem sa v tom zorientovať...

    majka 62 je offline (nepripojený) majka 62

    majka 62
    Áno, to je pochopiteľné, že máš sumarizáciu na každej výplatnej páske - v zahraničí to je to takto zaužívané. Mala som na mysli tú poslednú výplatnú pásku z dôvodu toho, že by si nemusela dokladovať všetky výplatné pásky ale iba jednu. Do daňového priznania zadávaš hrubú mzdu + sumu za odvedené zdravotné a sociálne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.