Zavrieť

Porady

Pošuškajte, kolko pýtať

Dobrý deň,
ja by som Vás prosila o radu, koľko pýtať za PÚ - štvrťročný plátca DPH, počet VF 331, PF 315, pokladňa 302 dokladov, l bankový účet, počet položiek v účtovnom denníku 2952. Vypisujem príjmové a výdavkové doklady. Ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

    Betina2
    je to síce už dávnejšia téma, ale dnes som natrafila na jeden cenník, ktorý mi v BA podmienkach pripadá skôr ako vtip .... ide o PU platiteľ DPH

    Cenník
    Za prvé tri mesiace spolupráce 50% zľava na všetky objednané služby

    Účtovná položka 0,50 EUR
    Mzda za jedného zamestnanca Zadarmo
    Editácia jedného zamestnanca Zadarmo
    Vyhotovenie potvrdenia pre ročné zúčtovnaie zamestnanca Zadarmo
    Vypracovanie priznania k DPH Zadarmo
    Ročná účtovná závierka pre klientov – PO Zadarmo
    Ročná účtovná závierka pre klientov – FO 50 EUR
    Vyhotovenie knihy jázd (za rok) 50 EUR
    Vyhotovenie dane z MV (za auto) Zadarmo
    Iné konzultácie Zadarmo
    Štatistické výkazy pre klientov Zadarmo

    i ked človek robí z domu, i tak sú predsa náklady, na energie SW, internet telefon, kancelárske zariadenia aj spotrebný kancelársky materiál...o odborných znalostiach ani nehovoriac, zrovna si aktualizujem cenník a som zhrozená ako ceny desne kolíšu a ako sa kadečo do cien schováva aj neschováva. Najväčšia dilema je asi neprestreliť, ale ani nepodliezť s cenou a ukázať, čo všetko naša práca obnáša, že to nie je len "naťukanie do počítača" že je to kopec administratívnej záťaže a byrokracie, ktorú niekto (ten niekto sme my účtovníci) musí vykonať a dotiahnuť do konca, kto to musí podať, a poradenstvo nie je uplnou samozrejmosťou a že aj to si treba zaplatiť, či už v cene za položku, v paušáli alebo navyše podla cenníka...niekedy sa nestačím fakt čudovať, zvykla som si, že na východe alebo v hladovej doline sú ceny nižšie, pochopiteľne, ale že v hlavnom meste niekto takto nastolí laťku by ma fakt nenapadlo. To si necenia svoju prácu lepšie ? Samozrejme fandím mu, je pekné že ho táto práca baví, len tak trochu nám všetkým škodí a časom zistí, že je fakt hodne pod cenou.

    Omlúvam sa, ak sa to niekoho dotklo, nejako na mňa asi vplýva dnešné upršané počasie .
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    maped mňa to pobavilo
    maped neviem čo TY robis na porade, vidim, ze ty mas 0 bodov-cize ziadnu uzitocnu odpoved, proste nic nevies vid.pomenovanie
    Betina2 maped nie je to vtip, je to fakt, žiaľ .. a inak mňa prvé napadlo, či ten človek nie je členom dákej sekty alebo armády spásy, dobrovoľník alebo niečo také =D, lebo to je takmer ako robiť za čokoládu alebo pekný úsmev. A k druhému členovi len toľko, že srandičky sa preberajú v inej téme . A ak je to recesia, dúfam že máš na ňu aspoň primeraný vek =D
      zbaliť
    Práveže som si pozerala túto tému, ale akosi sa v tom strácam. Chcela som otázku do nej zaradiť, lenže sa mi to nepodarilo. Vďaka za odpoveď.
    avalik tak isto ako si pridala tento prispevok pridas prispevok s otazkou do vyssie uvedenej temy

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    pošuškajte kolegyne:
    775 evri/mesiac je málo, akurát alebo veľa od klienta, ktorému príde cca za mesiac 10-12 faktúr, možno dvaja zamestnanci, občas nejaké odmeny členom správnej rady (4)

    yvica je offline (nepripojený) yvica

    yvica
    prosím o radu, potrebovala by som si určiť nejaký paušál:
    min. rok sro, neplatca dph od 5-12/2011 bolo FV 39, FP 65, PV 454, PP 15, dva účty výdaj 71 a príjem 42 + terminál, ID 9, 5 stálych dohodárov a cez leto 20 dohodárov ale to som si poriešila dala som cenu 10 eur za jedného mimo účtovníctva, lebo sa mu to tam stále strieda a stále prihlasujem a odhlasujem.....okrem toho všelijaké špecialitky, ktoré musím riešiť. od januára 2012 štvrťročný platca dph a tento rok bude určite oveľa viac dokladov, koľko by ste si určili cenu za mesiac? dík

    yvica je offline (nepripojený) yvica

    yvica
    poradil by mi niekto, ešte som zabudla, že mu z účtu hradím príležitostne faktúry a každý mesiac, sociálku a zdravotku. dík

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    PU , mesačne mám tieto doklady :

    DF+OF 70ks zápisov
    PD 53ks
    banka - veľa účtov, KTK, úvery = 581ks
    ID 10ks
    zDF 20ks
    + na všetko dph

    Koľko by ste si účtovali za toto mesačne ?

    Som z Banskej Bystrice.
    Naposledy upravil jess : 17.07.12 at 08:47

    kimart je offline (nepripojený) kimart

    kimart
    Dobrý deň, chcela by som vedieť váš názor, faktúrujem klientovi účto podľa počtu položiek. Za 350 položiek + 2 mzdy TPP + 2 mzdy VPT = 284€, som z trenčianskeho kraja, podľa vás je to priveľa? (neúčtujem si pritom sa SV, prehľady, DPH-čky)

    johny18 je offline (nepripojený) johny18

    johny18
    Uctovnici, prosim Vas o vas odhad, aka by bola normalna cena za uctovnictvo zivnostnika - jednoduche, stvrtrocny platba DPH, za rok 2012: 1100-1200 poloziek v penaznom denniku, 4x DPH priznanie, 450 prijatych faktur ( z toho 410 zo zahranicia, takze vystavujem 820 dokladov samovymeranie a odpocet DPH), 390 vydanych faktur. PHM na MV vedene pausalne 80% z blockov. Okres Michalovce. Ide mi o to , aby klient videl v akom rozsahu sa pohybuju ceny, tak by mi to velmi pomohlo, aby si nemyslel, ze ho chcem osklbat.

    Pošuškajte, kolko pýtať

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.