Zavrieť

Porady

Oprava Win XP Proff

Dobrý večer.
Potreboval by som poradiť s win XP.
Je v stave, že pri spustení win vypíše systémovú chybu 0x000024 a nie je možné spustiť žiadnym spôsobom windows, v žiadnom móde a nedovolí mi ani reinštaláciu z CD - možnosti z CD načíta, ale pri spustení inštalácie vypíše znova systémovú chybu, takže nedovolí ani formátovanie.
Je možné nejakým programom alebo utilitou takýto win opraviť ?
Podarilo sa mi odzálohovať C:\ cez Ghosta na DVD-čka, ale disk mám rozdelený cez PartitionMagic na dva oddiely a D:\ mi neodzálohuje a tam mám dosť dát.
Viem, že sú firmy, ktoré vedia urobiť zálohu dát za peniaze, ale chcel by som vyčerpať všetky možnosti, kým dospejem k takému riešeniu.
Máte nejaké nápady ?
Chyba sa stala synovi, keď mal spustenú Mozillu a súčasne sa hral celkom náročnú hru na grafiku a pamäť ( TrackMania )
Dík
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Falcon666 je offline (nepripojený) Falcon666

    Falcon666
    PC klasika tower, MB Foxconn, Celeron asi 2,2 - zajtra si idem po PC, je u jedného borca, ktorý si tiež nevedel rady.

    jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

    jahoszmsk
    pri spusteni z cd sa neda spustit Windows Recovery Console?
    ak mas stolovy PC, tak zapoj svoj HDD do kamosovho PC ako dalsi disk, a mozes si ulozit vsetko co mas na HDD, nemusis platit nikomu za zálohu dát.

    Falcon666 je offline (nepripojený) Falcon666

    Falcon666
    Veru sa nedá, ani safe mode, nič. Pri sputení inštalácie z CD vypíše systémovú chybu ntfs. A v inom PC disk nenájde - skúšali sme ho pripojiť cez adaptér USB a windows ho nenašiel.
    KoxXxo čo?

    jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

    jahoszmsk
    Falcon666 Pozri príspevok
    Veru sa nedá, ani safe mode, nič. Pri sputení inštalácie z CD vypíše systémovú chybu ntfs. A v inom PC disk nenájde - skúšali sme ho pripojiť cez adaptér USB a windows ho nenašiel.
    na obnovenie suborov v inom PC skus pouzit program Recuva,
    alebo ja pouzivam Easeus Data Recovery Wizard

    Gapo je offline (nepripojený) Gapo

    Ja? Muž. Gapo
    Ak máš operačný systém na C:, tak ťa D-čko nemusí zaujímať. Format dáš len na C-čko a potom nový systém.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Skús OS opraviť - tzv. reinštal (nie čistá inštalácia). Vstúp do BIOSu - nastav bootovanie z CD. Potom vlož placku , BIOS začne bootovať z CD - ponúkne inštaláciu, alebo Repair (Oprava) - dáš Repair - začne kontrolovať nainštalované súčasti Windows a poškodené (prípadne chýbajúce) doinštaluje. Nezabudni po ukončení (keď bude znova reštartovať) znova prehodiť v BIOSe na bootovanie z HDD.
    Malý postup:
    http://chcem.info/windows-xp/diel-1-...windows-xp.php
    http://warlink.net/instalacia-ms-windows-xp-t109755.htm
    http://pcideas.tym.sk/view.php?cisloclanku=2007080020
    mecky toto je funkcne na rozbehnutie winu podla mojej skusenosti ani nie v 50% pripadov, na realne pouzitie toho systemu potom este menej %

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.