Zavrieť

Porady

Opravnenost byt platcom DPH

Dobry den, som zivnostnik neplatca DPH, uvazujem o kupe noveho auta od tunajsieho autopredajcu. Uvazujem ze by som sa preregistroval na platcu DPH a nasledne kupil to auto a poziadal o vratenie DPH. Je toto v poriadku? Pocul som ze DU mi nemusi toto uznat a DPH mi nevrati z dovodov ze som sa ucelovo urobil platcom. Ja fakturujem totiz pravidelne firmu v USA za poskytnute sluzby no z toho sa DPH vraj neodvadza, takze stat by bol v podstate stratovy teda aspon zatial. Prosim o nejako info. Vopred dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Požiadať o dobrovoľnú registráciu môže každá zadaniteľná osoba ale je na príslušnom DÚ či takejto žiadosti vyhovie, alebo nie. Ak áno, tak máš nárok na vátenie (odpočítanie) DPH pri registrácii podľa §55. "Pocul som ze DU mi nemusi toto uznat a DPH mi nevrati z dovodov ze som sa ucelovo urobil platcom." - to je nezmysel, DÚ skúma dôvody pred registráciu a nie po nej. Ak by platilo že štát nezaregistuje firmu pri ktorej je "stratový" tak by sme tu nemali žiadne firmy orientované na vývoz. :-)
    srska a nemali by čo kontrolovať :-))

    Opravnenost byt platcom DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.