Zavrieť

Porady

SZČO neplatca DPH a na dennej uzávierke DPH

Ahojte , chcem sa Vás spýtať, či ste sa niekto stretol s tým, že SZČO neplatca má vyčíslenú na dennej uzávierke Základ dane a výšku DPH. Takéto doklady sa mi dostali do rúk, tak som hneď volala dotyčnému, nech si zavolá servisákovi, ktorý mu robil fiškál, či o tom vie vôbec. No a ten mu vraj povedal, že to je v poriadku, že to je len informatívne vypísaná DPH a nikam to nejde, že DÚ predsa vie, že je neplatca. SZČO mi tvrdí, že na bločku z ERP, ktorý vydá zákaznikovi táto DPH nie je /ešte som to nevidela, ale kázala som mu nech mi ten bločik donesie ukázať/. Nejde mi do hlavy, že by táto DPH nebola na bločkoch, ale za celý deň by ju vyčíslilo. Ja sa obávam, keďže je vyčíslená, musí ju odviesť, + samozrejme za každé nepodané DP k DPH pokuta. Pozerala som aj iným SZČO, na tých denných to je tak, že platca má vyčíslenú DPH a neplatca nemá. Teraz fakt neviem. čo už môže a čo nemôže byť. ďakujem za odp.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    podľa mňa uvažuješ správne.
    ja mám opačný problém subjekt - platiteľ dph nemá na mesačnej uzávierke (prehľade) vyčíslenú dph ale na blokoch z erp pri nákupe je vyčíslená. ???

    msa je offline (nepripojený) msa

    msa
    vidím, že to nebude až také jednoduché.
    a tieto nové fiškály dokážu vytlačiť aj mesačné prehľady? to mi ešte nikto nevytlačil , musím sa ich spýtať, lebo ja si nahadzujem do excellu všetky denné uz. a kontrolujem či mi sedí ten kumulatívny obrat, nenašla som ešte lepšiu kontrolu. Pred tým to bolo super, nahádzala som si denné a v globále mi mesačná sadla na tie denné, teraz sa mi to veľmi nepáči.
    a podľa mňa ak ju má vyčíslenú na blokoch , tak ju v skutočnosti vybral a teda musíš brať do úvahy toto, a na denných to ako vyzerá?

    SZČO neplatca DPH a na dennej uzávierke DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.