Zavrieť

Porady

Plesne v dome

Ahojte, vie mi niekto poradiť čo mám použiť proti plesni v dome?
Rokmi sa nám pleseň v dome rozširuje viac a viac, v týchto mesiacoch je savo u nás skoro denná potreba (: Zo stále vracajúcej sa plesne a z nepríjemného smradu po save sme všetci zúfalí, čo s tým? Poraďte, čo robiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JohnSo je offline (nepripojený) JohnSo

    JohnSo
    Znie to "genialne mudro", ale pokial nezistite pricinu vlhkosti, s plesnou budete bojovat ako s veternymi mlynmi. Je rozdiel ci mate plesne v zime, ci vam vlhnu steny kvoli studenej stene a kondenzacii vzdusnej vlhkosti, alebo stena vlhne od zakladu alebo kvoli zlej izolacii aj v lete atd... Podla toho budete postupovat pri jej odstranovani, a to bud zateplenim, posunutim rosneho bodu mimo povrchu vnutornej steny, izolovanim vlhkeho zakladu alebo muriva od zdroja vlhkosti, odstranenim susiciek, susiakov, a inych zdrojov vlhkosti... Caste vetranie moze stav zlepsit, no nikdy ho nevyriesi. Aj tak by som ale vyuzil krasne jarne a letne dni na celodenne vetranie hlavne najvlhkejsich priestorov. Pradlo suste vonku, obmedzte izbove rastliny skuste ceresit, proste zatial sa zbavujte vsetkeho "vlhkeho v dome" a poradte sa s firmou ktora vam poradi ak uz zdroj vlhkosti nedokazete odhalit svojpomocne. Existuju aj natery ktore dost vyrazne potlacaju vznik plesni, ale opakujem, su to len "naplaste" na problem.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    1, nic ine nepomoze, iba odstranit pricinu vzniku plesni

    2, zadaj si do vyhladavaca "plesne v dome" a najdes tisicky odpovedi, nielen tu na Porade,ale aj v Googli

    Rerari je offline (nepripojený) Rerari

    Rerari
    ... no, to dáva zmysel, nájsť príčinu :-) Typov ako odstrániť pleseň je na nete veľa. Ale odborníka, ktorí nám určí príčinu a dá správne riešenie ako sa jej zbaviť navždy ... to sme nenašli. Poznáte niekoho? Nechceme robiť z nášho domu pokusnú stanicu a dúfať, že o rok, dva, či viac ich opäť budeme musieť riešiť (:

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Dajte na net fotografie vášho domu z exteriéru ,zo všetkých 4 svetových strán jednoduchý náčrtok dom (pôdorys) a pár fotografií pliesní z interiéru.Popíšte stav odkedy ,dokedy,kedy sa im najviac darí (cez zimu,jar, leto ,jeseň) kde vznikajú pri podlahe pri strope atd....z čoho je postavený dom ?......

    Rerari je offline (nepripojený) Rerari

    Rerari
    viete mi dať odpoveď, prečo odporúčate použiť novú omietku? nie je to jedno, aká sa používa omietka na stenu?

    Danika85 je offline (nepripojený) Danika85

    Danika85
    Ahoj.
    Okolo plesní v dome je toho toľko na nete že jeden by pritom strávil celý život.
    Ja som nakoniec pleseň odstránila prípravkom BioRepel a mám pokoj už vyše roka. Tebe Rerari by som odporúčila vykonať to isté a ak ani to nezaberie skús ísť do náročnejších riešení.
    Daniela
    Naposledy upravil arizona : 03.04.12 at 10:24 Dôvod: vymazanie reklamy
    Dobrý deň, odporúčam vám pozrieť viac informácií o tepelno izolačných omietkach ThermoSilit, ich základ tvoria prírodné materiály (hasené vápno kaša predchádza vzniku a zároveň ničí plesne), ktoré boli základom výstavby po mnoho tisíc rokov. A problém s plesňami naši predkovia nemali, dokonca ani také zdravotné problémy ... :-)

    http://www.trademat.sk/stavebny-mate...y-thermosilit/


    220870 Som si chcel vsadiť 100€, že jeden z troch najbližších prípevkoch bude táto cujovina.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.