Zavrieť

Porady

Osobná asistencia

Dobrý deň, chcem sa spýtať, nakoľko pracujem na hlavný pracovný pomer a budem od apríla 2012
vykonávať osobnú asistenicu, moja otázka znie: aké dane ma čakajú platiť a podobné záležitosti spojené s touto činnosťou, Ďakujem za skorú odpoveď - Tomáš
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    evho Pozri príspevok
    Ak činnosť osobnej asistentky budeš vykonávať na základe dohody o prac.činnosti, resp. o vykonaní práce, tak daň ti zrazí a odvedie DÚ zamestnávateľ, s ktorým máš túto dohodu podpísanú. Ak je táto činnosť podnikaním, tak v r. 2013 podaš daňové priznanie. Zatiaľ sa platí daň 19%. Nová vláda mieni upravy, ale tie budú platiť vraj od 1.1.2013.
    nebude to vykonávať podľa ZP, ale zmluvu uzatvára s ŤZP - podľa občianskeho zákonníka (dane do §6 zá o DzP) .. kuk sem - zídu sa ti info http://www.porada.sk/t98021-osobna-a...-1-1-09-a.html

    evho je offline (nepripojený) evho

    už len invalidná dôchodkyňa evho
    Katy a R Pozri príspevok
    nebude to vykonávať podľa ZP, ale zmluvu uzatvára s ŤZP - podľa občianskeho zákonníka (dane do §6 zá o DzP) .. kuk sem - zídu sa ti info http://www.porada.sk/t98021-osobna-a...-1-1-09-a.html
    Ďakujem. Túto profesiu som považovala za podnikanie. Je mi ľúto, že som po

    evho je offline (nepripojený) evho

    už len invalidná dôchodkyňa evho
    Ak činnosť osobnej asistentky budeš vykonávať na základe dohody o prac.činnosti, resp. o vykonaní práce, tak daň ti zrazí a odvedie DÚ zamestnávateľ, s ktorým máš túto dohodu podpísanú. Ak je táto činnosť podnikaním, tak v r. 2013 podaš daňové priznanie. Zatiaľ sa platí daň 19%. Nová vláda mieni upravy, ale tie budú platiť vraj od 1.1.2013.
    evho Táto informácia je NESPRÁVNA!!!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.