Zavrieť

Porady

uraz-plnenie

Pozdravujem, mam uzatvorenú kapital.živ. poistku v Generali. Mal som úraz a nie som spokojný s plnením za trvale následky. Nemožem sa nikde dostať k OCEŇOVACEJ TABULKE / podľa nej mi priznali plnenie/. Pomože niekto ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    MIŠO T Pozri príspevok
    Pozdravujem, mam uzatvorenú kapital.živ. poistku v Generali. Mal som úraz a nie som spokojný s plnením za trvale následky. Nemožem sa nikde dostať k OCEŇOVACEJ TABULKE / podľa nej mi priznali plnenie/. Pomože niekto ?
    ved predsa si to dostal pri uzatvarani poistenia ... VPP, OPP, ktorych sudcastou su tabulky náhrad (% plnenia pri jednotlivych urazoch)

    MIŠO T je offline (nepripojený) MIŠO T

    MIŠO T
    To asi ano, ale je to už 20 r. Kto vie kde to je. Teraz som bol na okresnej pobočke Generali- a ani oni to nemajú. Aj pre nich Iba k nahliadnutiu na krajských pobočkách-
    Naposledy upravil MIŠO T : 20.03.12 at 12:14

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    MIŠO T Pozri príspevok
    To asi ano, ale je to už 20 r. Kto vie kde to je. Teraz som bol na okresnej pobočke Generali- a ani oni to nemajú. Aj pre nich Iba k nahliadnutiu na krajských pobočkách-

    klamu, musia to mat ... je to sucastou VPP a OPP, davaju to ako sucast poistnej zmluvy, rovnako kazdy poistovak to ma v kufriku, musi o tom informovat klienta pred podpisom zmluvy (ved ako moze clovek uzavriet poistku bez toho aby vedel ake plnenie z nej dostane ???)

    MIŠO T je offline (nepripojený) MIŠO T

    MIŠO T
    Však sa im nebudem hrabat v kancli. Ten druh poistky už neuzatváraju, takže nemajú také tlačivá/ klde by to bolo v prílohe/. Ani na NETE nemožem najsť

    erzet je offline (nepripojený) erzet

    Dôchodca erzet
    MIŠO T Pozri príspevok
    Pozdravujem, mam uzatvorenú kapital.živ. poistku v Generali. Mal som úraz a nie som spokojný s plnením za trvale následky. Nemožem sa nikde dostať k OCEŇOVACEJ TABULKE / podľa nej mi priznali plnenie/. Pomože niekto ?
    Zákon č. 437/2004

    V súčasnosti je za za jeden bod 15,38 €

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    erzet Pozri príspevok
    Zákon č. 437/2004

    V súčasnosti je za za jeden bod 15,38 €
    to je sice pravda, ale riesi sa tu uplne iny problem, toto s ním nijako nesuvisi ...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Našiel som niečo ...dá sa aj z toho vychádzať ....

    Klíčem k určení, kolik pojišťovna vyplatí z úrazové pojistky, jsou takzvané oceňovací tabulky.
    Ty si každá pojišťovna vytváří sama a údaje v nich pečlivě střeží.
    Pokud dojde k nahlášení úrazu , začne fungovat ve všech pojišťovnách prakticky shodný mechanismus. Klíčem k určení, kolik pojišťovna za den léčení úrazu vyplatí a jak rozsáhlé následky úraz zanechal, jsou takzvané „oceňovací tabulky“. Ty si každá pojišťovna vytváří sama, s vývojem medicíny je po čase vždy aktualizuje a klienti mají právo do nich nahlížet na všech jednacích místech pojišťovny.
    Třeba tržná rána v délce jednoho až dvou centimetrů, která si vyžádala stehy chirurga, se podle tabulek léčí dva týdny. Větší rány se hojí až osm týdnů. Přiměřená doba léčby u podvrtnutého kotníku je obvykle pět týdnů. „Každý člověk je ovšem jiný. Někdo se léčí rychleji, jiný s komplikacemi. Korektní pojišťovna by k tomu měla vždy přihlédnout,“ říká Louženská.

    Úrazové pojistky se proto nikdy neobejdou bez papírování, každá pojišťovna potřebuje získat od klienta co nejvíce dokladů o léčbě. „Tedy všechny lékařské zprávy, dokumenty z průběhu rehabilitace, propouštěcí zprávy z nemocnice a další lékařskou dokumentaci. Čím více máme dokladů k dispozici, tím objektivněji můžeme posoudit, jak vážný úraz byl,“ říká Helena Louženská.

    Konkrétní denní odškodnění, které pojištěnému náleží za každý den léčení, vypočítávají pojišťovny vynásobením pojistné denní sazby sjednané ve smlouvě a počtem dnů léčby určené podle oceňovacích tabulek s přihlédnutím ke všem lékařským dokumentům. Kdo je tedy pojištěný například na denní sazbu ve výši 200 korun a s tržnou ránou velkého rozsahu se léčí osm týdnů, dostane od pojišťovny zhruba 11 200 korun.

    http://www.penize.cz/pojisteni/47616...neni-pri-urazu

    MIŠO T je offline (nepripojený) MIŠO T

    MIŠO T
    Vdaka za reakciu. To ocenenie na body som našiel aj ja. Ja ale v správe mám, že pri určení trvalých následkov vychádzali z Ocenovacej tabulky B , položka 0913 a 0917 po 2,5% zo sumy 3.983 E - co spolu vyšlo 199 E. A za samotný úraz to bolo 283 E - toto sa mi nezdá .
    Dobry deň,podobne ako vy aj ja som mala úraz a tiež trvalé následky úrazu.Mám poisťovňu Generali.Podľa oceňovacej tabuľky B položka č.0913 - obmedzenie pohyblivosti členkového kĺbu ,ľahký stupeň=0-5 %,položka č.0917 =obmedzenie pronácie a supinácie = 0-6 %.
    Neviem aký ťažky ste mal úraz,na koľko % vás ohodnotili.
    Trvale následky úrazu sa počítajú zo sumy za trvalé násl. úrazu, ktorá je na zmluve a počtom ohodnotených %.Ďalej podľa progresie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.