Zavrieť

Porady

Účtovanie zvierat

Zdravím Vás.
Chcela by som veľmi pekne poprosiť o pomoc pri účtovaní zvierat.
Mám malú s. r. o., ktorej robím účtovníctvo. V januári kúpili býčkov, ako to naúčtovať a čo robiť ďalej? Prosím, poraďte, aj detailnejšie, lebo si neviem rady...
Krásne ďakujem.
Martina
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    tinka266 Pozri príspevok
    Zdravím Vás.
    Chcela by som veľmi pekne poprosiť o pomoc pri účtovaní zvierat.
    Mám malú s. r. o., ktorej robím účtovníctvo. V januári kúpili býčkov, ako to naúčtovať a čo robiť ďalej? Prosím, poraďte, aj detailnejšie, lebo si neviem rady...
    Krásne ďakujem.
    Martina
    Podľa označenia ... býčkov, ide asi o mladé zvieratá, ktoré sa účtujú na 124 u A spôsobu, alebo na 501 u B spôsobu. NA 042 sa účtuje iba nákup zootechnicky dospelých býkov na plemenné účely, ktoré sa ako investícia zaraďujú na 026/042 a odpisujú.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    ... ešte sme nespomenuli tovar (z otázky to nie je vylúčené) - účet 124 je vlastnej výroby, možnosť použitia na sviečkovú, ...

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Stefan2005 Pozri príspevok
    ... ešte sme nespomenuli tovar (z otázky to nie je vylúčené) - účet 124 je vlastnej výroby, možnosť použitia na sviečkovú, ...
    ... áno, je , prvé dvojčíslie 12 sú vlastne zásoby vlastnej výroby ....ale aj Cenigová 2007 str.370 odporúča nákup účtovať na 124+343/321, dokonca vrátane cla, dopravy atď na 124. Tam sa ráta s tým, že už prvý príchovok ide na 124 ... asi aby sa to príliš účtovne nekomplikovalo s nutnosťou vydať 501/112 do vlastnej výroby a následne prijímať na 124/614.

    tinka266 je offline (nepripojený) tinka266

    tinka266
    Ďakujem Vám za odpovede.Takže ak som pochopila správne, naúčtujem to na 124+343/211. Ako často sa zisťujú prírastky na váhe? a aké ďalšie účtovné operácie sa tu vykonávajú? Je to pre mňa novinka, tak dúfam, že to nespackám
    Ešte raz dakujem za pomoc.

    jonnie je offline (nepripojený) jonnie

    začinajuci učtovnik :), registrovany davno, ale uctujem len teraz (a zabudnute heslo na poradu :) ...viac jonnie
    Prosim o odobrenie: nakup zvierat - uctovanie zasob spôs.B - uctujem na 501?

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    jonnie Pozri príspevok
    Prosim o odobrenie: nakup zvierat - uctovanie zasob spôs.B - uctujem na 501?
    V príspevku č. 3 som si aj ja nedostriehol a myslel, že áno /bolo to mimo otázky/, ale nie. Nákup mladých na ďalší chov ide na 614/321. Na 501 pôjde krmivo.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.