Zavrieť

Porady

Daň z motorvých vozidiel

Dobrý deň , včera som sa od rána nevedela dovolať na DU kam patríme, zaujímalo by ma : Ak môj zamestnanec používa mamine auto na služobné cesty do Rakúska, môžem mu spraviť amortizáciu? a platím po tom daň z motorových vozidiel?????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    btt12 je offline (nepripojený) btt12

    btt12
    Dan z MV neplatis, nemas ani povinnost nahlasit pouzivanie takehoto auta. Zamestnancovi prislucha hlavne nahrada za spotrebovane PHL a nahrada za ubehnute km.
    Naposledy upravil btt12 : 21.03.12 at 08:55

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    myslím, že v r.2012 už to s tým vlastníctvom neplatí tak ako v r.2011

    btt12 je offline (nepripojený) btt12

    btt12
    Tak to by bola aj pre mna novinka. Nic nie je ale vylucene... Radsej si to overim, lebo ja takto tiez fungujem.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ja budem overovať až 3.4. a prípadne neskôr

    btt12 je offline (nepripojený) btt12

    btt12
    KEJKA tusila si spravne
    Povodne znenie:
    (2) Daňovníkom je tiež

    a) zamestnávateľ, ak vypláca cestovné náhrady zamestnancovi za použitie vozidla, v dokladoch ktorého je ako držiteľ zapísaný zamestnanec; to neplatí, ak zamestnávateľom je vyšší územný celok, do rozpočtu ktorého plynie daň z motorových vozidiel,
    b) stála prevádzkareň 43) alebo iná organizačná zložka 43) osoby s trvalým pobytom alebo sídlom v zahraničí.


    Novela:
    V § 85 ods. 2 písm. a) sa nad slovo „náhrady“umiestňuje odkaz 42a a za slovom „vozidla“ vypúšťačiarka a slová „v dokladoch ktorého je ako držiteľ zapísaný
    zamestnanec“.

    btt12 je offline (nepripojený) btt12

    btt12
    Vedel by mi niekto tuto zmenu potvrdit? Na http://jaspi.justice.gov.sk/jaspiw1/...a=k1&skupina=1
    tato cast z paragr. 85 nie je vypustena. Zakon presiel dvoma novelami kratko po sebe.
    Naposledy upravil btt12 : 21.03.12 at 07:25

    btt12 je offline (nepripojený) btt12

    btt12
    Odpoviem si sama Zmena nadobudne ucinnost az od 1.12.2012. Zatial plati vsetko ako v roku 2011.

    Dnes zverejnene na jaspi - Zmena: 460/2011 Z.z. s účinnosťou od 1. decembra 2012

    olajcova je offline (nepripojený) olajcova

    olajcova
    Takže ešte sa neplatí ta daň na motorové vozidla až od 01.12.2012? chápem dobre???? Včera som bola na DU u správkyni a povedala mi že sa platí, ale nedala si ani námahu to preštudovať!

    tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

    tibor1000
    Prosím Vás,dokedy treba oznámiť na Daňovom úrade používanie vozidla na podnikanie-vznik daňovej povinnosti?
    do 30 dní od začatia využívanie vozidla na podnikanie?
    ďakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    tibor1000 Pozri príspevok
    Prosím Vás,dokedy treba oznámiť na Daňovom úrade používanie vozidla na podnikanie-vznik daňovej povinnosti?
    do 30 dní od začatia využívanie vozidla na podnikanie?
    ďakujem
    ÁNo, tak.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.