Zavrieť

Porady

Výpoveď po rodičovskej dovolenke

Dobrý deň prajem, mám takúto otázku môžte mi poradiť:
- Zamestnávateľ má pracovníčku na rodičovskej dovolenke, ktorá jej končí 4.4.2012 t.j. do práce má nastúpiť 5.4.2012 - čo aj organizácii oznámila vopred.
Avšak k 31.3.2012 organizácia robí organizačné zmeny a jej pracovné miesto sa ruší, voľné pracovné miesto v organizácii nie je /organizácia jej aj odstupné vyplatí/.
Ako má organizácia správne postupovať - do 4.4.2012 jej nemôže dať výpoveď z organ.dôvodov z nadbytočnosti § 63 os.1 písm. b/ ZP, lebo počas rodičovskej dovolenky nemôže prac. prepustiť.

Organizácia má jej dať 5.4.2012 výpoveď podľa § 63 od. 1 písm. b/ + 3-mesačné odstupné /má v organ. odpracovaných 10 rokov/ a pracovný pomer skončí 5.4.2012 - organizácia nechce aby zotrvala v organizácii počas výpov.doby - ako to urobiť, aby to bolo právne v poriadku.

Viem,že táto téma už je veľa krát preberaná, ale poraďte mi - neviem si rady. ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    AVE67 Pozri príspevok
    Dobrý deň prajem, mám takúto otázku môžte mi poradiť:
    - Zamestnávateľ má pracovníčku na rodičovskej dovolenke, ktorá jej končí 4.4.2012 t.j. do práce má nastúpiť 5.4.2012 - čo aj organizácii oznámila vopred.
    Avšak k 31.3.2012 organizácia robí organizačné zmeny a jej pracovné miesto sa ruší, voľné pracovné miesto v organizácii nie je /organizácia jej aj odstupné vyplatí/.
    Ako má organizácia správne postupovať - do 4.4.2012 jej nemôže dať výpoveď z organ.dôvodov z nadbytočnosti § 63 os.1 písm. b/ ZP, lebo počas rodičovskej dovolenky nemôže prac. prepustiť.

    Organizácia má jej dať 5.4.2012 výpoveď podľa § 63 od. 1 písm. b/ + 3-mesačné odstupné /má v organ. odpracovaných 10 rokov/ a pracovný pomer skončí 5.4.2012 - organizácia nechce aby zotrvala v organizácii počas výpov.doby - ako to urobiť, aby to bolo právne v poriadku.

    Viem,že táto téma už je veľa krát preberaná, ale poraďte mi - neviem si rady. ďakujem
    O tom nerozhoduje organizácia, ale zamestnanec. Ak požiada o skončenie prac.pomeru dohodou pred začiatkom plynutia výpovednej doby, organizácia musí jeho žiadosti vyhovieť a vznikne mu nárok na odstupné. Výpovedná doba začína plynúť až od 1.5., dovtedy si zamestnanec môže čerpať príp. nárok starej dovolenky.

    AVE67 je offline (nepripojený) AVE67

    AVE67
    áno, to beriem, ide mi o ten dátum organizácia môže jej dať výpoveď až 5.4.2012 ???

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    AVE67 Pozri príspevok
    áno, to beriem, ide mi o ten dátum organizácia môže jej dať výpoveď až 5.4.2012 ???
    Ano, výpoveď jej môžete doručiť až po nástupe do zamestnania po skončení RD.

    AVE67 je offline (nepripojený) AVE67

    AVE67
    A ak by napríklad nesúhlasila - výpovedná doba jej začína plynúť až od 1.5.2012, dovolenku si už vyčerpala medzi materskou a rodičovskou dov. čo bude robiť v organizácii cca od 5.4.2012 do začatia plynutia výpovednej doby do 1.5.2012

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    AVE67 Pozri príspevok
    A ak by napríklad nesúhlasila - výpovedná doba jej začína plynúť až od 1.5.2012, dovolenku si už vyčerpala medzi materskou a rodičovskou dov. čo bude robiť v organizácii cca od 5.4.2012 do začatia plynutia výpovednej doby do 1.5.2012
    Ak pre ňu nemáte prácu, je to prekážka v práci na strane zamestnávatela a zamestnancovi patrí náhrada mzdy vo výške priemerného zárobku. Tú by ste jej platili aj počas výpovednej doby - ak nepožiada o skončenie prac.pomeru k 30.4.2012. Nárok na odstupné by jej nevznikol.

    Výpoveď po rodičovskej dovolenke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.