Zavrieť

Porady

Výpoveď po rodičovskej dovolenke

Dobrý deň, prosím o radu.
Končím rodičovskú dovolenku, ktorú som čerpala 3 roky. Od 1.4. by som chcela nastúpiť do zamestnania, moje pracovné miesto (vlastne celé oddelenie) bolo počas rodičovskej dovolenky zrušené. Zamestnávateľ mi chce dať výpoveď pre nadbytočnosť podľa § 63 ods. 1 písm. b) Zákonníka práce, nakoľko nemá pre mňa iné vhodné pracovné miesto. Dali mi ešte možnosť skončiť pracovný pomer dohodou s odstupným. Ja by som však najradšej zostala pracovať u zamestnávateľa.
Môžem sa niečim brániť?
Novela Zákonníka práce platná od 1. 4. 2011 sa tejto témy netýka?
U zamestnávateľa mám ešte 28 dní dovolenky. Zamestnávateľ mi ju chce vyplatiť, ale nemohla by som nastúpiť do zamestnania s tým, že si budem čerpať dovolenku celý mesiac a potom sa dohodnúť na výpovedi? Je to asi divná otázka, ale možno by sa za ten mesiac podarilo niečo vybaviť ohľadne niakeho pracovného miesta (jedná sa o podnik, z ktorého sa len tak dobrovoľne neodchádza, hoci výška odstupného je lákavá...).
Ďakujem za prípadné rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Wrana Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím o radu.
    Končím rodičovskú dovolenku, ktorú som čerpala 3 roky. Od 1.4. by som chcela nastúpiť do zamestnania, moje pracovné miesto (vlastne celé oddelenie) bolo počas rodičovskej dovolenky zrušené. Zamestnávateľ mi chce dať výpoveď pre nadbytočnosť podľa § 63 ods. 1 písm. b) Zákonníka práce, nakoľko nemá pre mňa iné vhodné pracovné miesto. Dali mi ešte možnosť skončiť pracovný pomer dohodou s odstupným. Ja by som však najradšej zostala pracovať u zamestnávateľa.
    Môžem sa niečim brániť? Nie, ak zamestnáv. nemá miesto, ostáva mu len jedine dať výpoveď z organiz. dôvodov.
    Novela Zákonníka práce platná od 1. 4. 2011 sa tejto témy netýka? Od 1.4. žiadna ešte nebude.
    U zamestnávateľa mám ešte 28 dní dovolenky. Zamestnávateľ mi ju chce vyplatiť, ale nemohla by som nastúpiť do zamestnania s tým, že si budem čerpať dovolenku celý mesiac a potom sa dohodnúť na výpovedi? To záleží na ňpm, nie na Tebe. Je to asi divná otázka, ale možno by sa za ten mesiac podarilo niečo vybaviť ohľadne niakeho pracovného miesta (jedná sa o podnik, z ktorého sa len tak dobrovoľne neodchádza, hoci výška odstupného je lákavá...). Nevyčerpanú dovolenku Ti zamestnáv. preplatí pri skončení PP.
    Ďakujem za prípadné rady.
    V texte.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak bolo zrusene cele oddelenie a s nim aj tvoje pracovne miesto, dost tazko sa da branit pred vypovedou, ak pre teba zamestnavatel inu pracu nema.

    S dohodou suhlasit nemusis, ale vypoved ti da zamestnavatel pravdepodobne hned v prvy den po nastupe do prace.
    Pocas vypovednej doby moze ziadat od teba vycerpanie celej dovolenky, pripadne ta moze nechat doma pre prekazku na strane zamestnavatela (nema pre teba pracu) platenu priemernou mzdou alebo ta necha chodit do prace.
    Pre zamestnavatela nie je vyhodne nechat ta cerpat dovolenku a az potom ti dat vypoved.

    Napriek vypovedi sa moze stat, ze pocas vypovednej doby sa najde pre teba ine pracovne miesto a potom sa mozete dohodnut na stiahnuti vypovede.

    Výpoveď po rodičovskej dovolenke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.