Zavrieť

Porady

či opat.príspevok na syna,ktorý berie manžel sa ráta za príjem a čiho odč.vosvojomDPČ

Či opatrovateľský príspevok, ktorý poberaá manžel na syna ZŤP sa ráta za príjem a či si ho mám odčítať vo svojom daňovom priznaní.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    áno, je to príjem......odpočítavaš si ho od nčzd (v hrubom, resp. v celkovej výške - zaplatené prípadné fondy)
    Katarina ano, až teraz som pochopila otázku
    Katy a R príjem manžela ...

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    marcela.pa Pozri príspevok
    Či opatrovateľský príspevok, ktorý poberaá manžel na syna ZŤP sa ráta za príjem a či si ho mám odčítať vo svojom daňovom priznaní.
    Príspevok za opatrovanie neuvádza manžel do svojho DP . (nezdaňuje sa)
    Ale patrí do príjmu manžela - takže ak si ty chceš uplatniť NCZD na manžela - pripočítaš to k jeho ostatným príjmom - a sumu - jeho príjem uvedeieš do DP. (NČZD bude len rozdiel
    inak treba vyhľadať, už je to niekoľkokrát písané - čo je príjem manžela/ky
    Naposledy upravil Katy a R : 21.03.12 at 09:16

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    SELEN1 Pozri príspevok
    Ja mám takýto prípad, kamarátka poberala za rok 2012 príspevok za opatrovanie, je zaregistrovaná na DU a má pridelené DiC, a zaroven mala príjem aj z osobnej asistencie...ma uvies v DP aj prijem z opatrovania alebo len z OA?
    Vo vlastnom daňovom priznaní sa úvádzajú všetky zdaniteľné príjmy (celosvetové).

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    Opatrovateľský príspevok sa zdaňuje podľa § 6, opatrovateľ sa musí registrovať na DÚ o pridelenie DIČ, druhej časti otázky nerozumiem, keby si mohla trochu konkrétnejšie...........

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    marcela.pa Pozri príspevok
    Opatrovateľský príspevok je podľa § 9 odst.2 pism.b/ oslobodený od dane
    ÁNo je, ale zarátava sa do vlastného príjmu na uplatnenie NČ.

    Lucia Lafkova je offline (nepripojený) Lucia Lafkova

    Lucia Lafkova
    Ja mám takýto prípad, kamarátka poberala za rok 2012 príspevok za opatrovanie svojej mamy, je zaregistrovaná na DÚ a má pridelené DiČ, jej príjem bol za celý rok 2012 1700 EUR iný príjem nemala. Tak neviem, niekedy to bol príjem oslobodený od dane.... má si robiť DP??
    Katy a R ak poberá opatrovateľský príspevok - tak by nemala pridelené DIČ!

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    Lucka nie je to náhodou osobná asistencia?
    ak jej príjem je pod 1822,37 nemusí podať DP
    môže ale oznámiť, ak má kartičku DIČ - DÚ že jej nevznikla povinnosť podať DP.

    SELEN1 je offline (nepripojený) SELEN1

    SELEN1
    Ja mám takýto prípad, kamarátka poberala za rok 2012 príspevok za opatrovanie, je zaregistrovaná na DU a má pridelené DiC, a zaroven mala príjem aj z osobnej asistencie...ma uvies v DP aj prijem z opatrovania alebo len z OA?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    SELEN1 Pozri príspevok
    ale to sa jedna tu na SK a nie je to osobna asistencia ale prispevok za opatrovanie...
    Kto vypláca opatrovatelský príspevok a v zmysle akého zákona ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    SELEN1 Pozri príspevok
    Upsvar ale neviem podla akeho zakona...
    opatrovatelský príspevok vyplácaný UPSVaR nie je zdanitelný príjem. Do základu dane vstupuje len príspevok na osobnú asistenciu.

    SELEN1 je offline (nepripojený) SELEN1

    SELEN1
    takze v DP uvediem len prijem z osobnej asistencie a prijem z opatrovania nie...dakujem
    a tu OA v DP uvadzam v VI.oddiel r. 8 a uplatnujem si percentom len tam su 3 moznosti...ktore?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    SELEN1 Pozri príspevok
    takze v DP uvediem len prijem z osobnej asistencie a prijem z opatrovania nie...dakujem
    a tu OA v DP uvadzam v VI.oddiel r. 8 a uplatnujem si percentom len tam su 3 moznosti...ktore?
    Čítala si v DP, ktoré sú tie možnosti podľa § 6 odst. a odst.4? Našla si medzi nimi OA?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.