Zavrieť

Porady

Má manželka nárok na nejaký príspevok, keď manžel je vo vazení a ona na MD?

Chcem sa poradit, ako riesti situaciu, ked manzel je odsudeni na rok az dva a manzelka je na materskej dovolenke. V pripade potreby je moznost zamestnania, ale chcem sa opytat, ako je to s vyzivovacou povinnostou manzela, kedze nema prijem, lebo je vo vazeni a ma este dalsie dve vyzivovacie povinnosti.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    O výživné možno požiadať aj počas manželstva. Ak otec neplatí výživné, možno požiadať o náhradné výživné podľa zákona č. 201/2008 o náhradnom výživnom. Manžel to výživné bude musieť neskôr doplatiť orgánu sociálnoprávnej ochrany.

    Hlasovalo 9 pouzivatelov

    Užitočné (9)
    Xanti, zdenka131, Andy Kralik, 2009, Lubaba, ivka70, arizona, rodina1, alla66
    9

    2009 je offline (nepripojený) 2009

    2009
    Nevyznám sa v tom ale čo tak požiadať o nejaký príspevok. Žiješ sama s dieťaťom.. Nájomné.. rozrátanie minima na dve osoby Teba a dieťa. Výživné by som do toho asi neplietla aj tak sa naplatíte ešte dosť. Lebo na náhradné výživné musí mať nárok každé dieťa. Neprispievam do témy iba ju posúvam. Možno nejaké riešenie je

    nemea je offline (nepripojený) nemea

    nemea
    no takze ak poziadam, tak neskor aj tak to musim splatit, lebo mame spolocny rozpocet ako manzelia. Takze sa mi to moc neoplati.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    nemea Pozri príspevok
    Chcem sa poradit, ako riesti situaciu, ked manzel je odsudeni na rok az dva a manzelka je na materskej dovolenke. V pripade potreby je moznost zamestnania, ale chcem sa opytat, ako je to s vyzivovacou povinnostou manzela, kedze nema prijem, lebo je vo vazeni a ma este dalsie dve vyzivovacie povinnosti.
    Si na materskej alebo rodičovskej dovolenke? Koľko rokov má dieťa?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    nemea Pozri príspevok
    no takze ak poziadam, tak neskor aj tak to musim splatit, lebo mame spolocny rozpocet ako manzelia. Takze sa mi to moc neoplati.
    ak chceš požiadať o dávku v hmotnej núdzi, musíš mať stanovené výživné na dieťa(aj za trvania manželstva) a ak ho manžel z dôvodov ktoré uvádzaš nie je schopný platiť, následne požiadaš o náhradné výživné.

    Ak si myslíš, že sa ti to neoplatí, neostáva ti nič iné, len sa zamestnať ...

    nemea je offline (nepripojený) nemea

    nemea
    SOM NA RODICOVSKOM, manzel este je na slobode, ale caka na rozsudok. nechcela by som ziadat vyzivne, alebo ine davky na ukor, ze by ich manzel musel vratit, skor to zamestnanie by som brala..

    Má manželka nárok na nejaký príspevok, keď manžel je vo vazení a ona na MD?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.