Zavrieť

Porady

Zrážková daň

Dobrý deň, prosím vás, nevie mi niekto poradiť. Mám zamestnancov, ktorí majú u nás polovičný pracovný úväzok 20/ 4 hod.denne. hrubu mzdu pod 5.000,-Sk som povinná za takýchto ľudí uhrádzať zrážkovú daň, alebo preddavkovú??
Usporiadat
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Andrea_Z
Dobrý deň, prosím vás, nevie mi niekto poradiť. Mám zamestnancov, ktorí majú u nás polovičný pracovný úväzok 20/ 4 hod.denne. hrubu mzdu pod 5.000,-Sk som povinná za takýchto ľudí uhrádzať zrážkovú daň, alebo preddavkovú??
Ak nemajú podpísanie vhlásenie na uplatňovanie nezdaniteľnej časti a daňového bonusu, tak ste povinná im zrážať zrážkovú daň.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Andrea_Z
Dobrý deň, prosím vás, nevie mi niekto poradiť. Mám zamestnancov, ktorí majú u nás polovičný pracovný úväzok 20/ 4 hod.denne. hrubu mzdu pod 5.000,-Sk som povinná za takýchto ľudí uhrádzať zrážkovú daň, alebo preddavkovú??
Ak nemajú podpísané vyhlásenie k zdaneniu, tak zrážať ZD. Na zváštny účet ZD.
0 0
Andrea_Z Andrea_Z

Andrea_Z je offline (nepripojený) Andrea_Z

majú podpísané vyhlásenie...takže nemusím....
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Tweety
Ak nemajú podpísané vyhlásenie k zdaneniu, tak zrážať ZD. Na zváštny účet ZD.
Účet nie je zvláštny, len konštatný symbol platby dane je iný.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Denda
Účet nie je zvláštny, len konštatný symbol platby dane je iný.
Sa mi niečo marilo, na školení Jožka Mihála, že hovoril o zvláštnom účte, alebo nie? Už to stihli zmeniť?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Denda
Účet nie je zvláštny, len konštatný symbol platby dane je iný.
Bola som na stránke DR a tam je na ZD iný účet. Takže tak alebo tak?
0 0
Timcsi Timcsi

Timcsi je offline (nepripojený) Timcsi

Tweety
Bola som na stránke DR a tam je na ZD iný účet. Takže tak alebo tak?
Ale tam tá zrážková daň je = "zráž.daň zo závislej činnosti"?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Timcsi
Ale tam tá zrážková daň je = "zráž.daň zo závislej činnosti"?
To je tam asi ešte ta stará ZD, pred platnosťou novely od 1.1.06. Našťastie dohodárom som dala podpísať vyhlásenie a basta, žiadnu ZD daniari nedostanú.:p
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Tweety
Bola som na stránke DR a tam je na ZD iný účet. Takže tak alebo tak?
Kedže sa táto zrážková daň viaže k príjmov podľa §5 - závislá činnosť, ponechali účet dane z príjmov fyzických osôb zo závislej činnosti. Rozdielny je len konštantný symbol.
0 0
Andrea_Z Andrea_Z

Andrea_Z je offline (nepripojený) Andrea_Z

ja som vytiahla KS 1144 ako pri plateni preddavkov na daň.
Inak mám aj dohodárov, ktorí nemajú podpísané vyhlásenie tam je potrebné zaplatiť zrážkovú daň, že?
0 0
Peterka Peterka

Peterka je offline (nepripojený) Peterka

Timcsi
Ale tam tá zrážková daň je = "zráž.daň zo závislej činnosti"?
Jedná sa o zrážkovú daň z príjmov zo závislej činnosti, ktorú môže daňovník považovať za preddavok a do ročného zúčtovania môže ale nemusí ju zahrnúť.
Má samostatný účet, na ktorý je zamestnávateľ uvedenú zrazenú daň odvádzať.
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Andrea_Z
ja som vytiahla KS 1144 ako pri plateni preddavkov na daň.
Inak mám aj dohodárov, ktorí nemajú podpísané vyhlásenie tam je potrebné zaplatiť zrážkovú daň, že?
Konštatný symbol na platenie zrážkovej dane by mal byť 1744. Overte si to na svojom DU.
Ak nemajú podpísané vyhlásenie musíte zraziť príjem do 5000,- Sk zrážkovou daňou.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Denda
Kedže sa táto zrážková daň viaže k príjmov podľa §5 - závislá činnosť, ponechali účet dane z príjmov fyzických osôb zo závislej činnosti. Rozdielny je len konštantný symbol.
Aspoň niečo rozumné sa im podarilo, veď keď je raz ZČ tak, prečo by malo byť iné číslo účtu?
0 0
Andrea_Z Andrea_Z

Andrea_Z je offline (nepripojený) Andrea_Z

ja som na daňáku našla toto
  • platba preddavkov na dani z príjmov fyzických osôb zo závislej činnosti má konštantný symbol 1144
  • platba dane z príjmov fyzických osôb zo závislej činnosti po ročnom vyúčtovaní dane, keď platiteľ podá dodatočné hlásenie o vyúčtovaní dane a o úhrne príjmov zo závislej činnosti, má konštantný symbol 1744
  • platba preddavkov na dani z príjmov fyzických osôb (podnikatelia) má konštantný symbol 1144
  • vyúčtovanie dane z riadneho daňového priznania alebo dodatočného daňového priznania k dani z príjmov fyzických osôb z podnikania a inej samostatnej zárobkovej činnosti za predchádzajúce zdaňovacie obdobie - platba má konštantný symbol 1744
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Andrea_Z
ja som vytiahla KS 1144 ako pri plateni preddavkov na daň.
Inak mám aj dohodárov, ktorí nemajú podpísané vyhlásenie tam je potrebné zaplatiť zrážkovú daň, že?
Ak nemajú podpísané a ich príjem je do 5000.-, tak áno.
0 0
Andrea_Z Andrea_Z

Andrea_Z je offline (nepripojený) Andrea_Z

aj iné čísla účtov mám
na daň z príjmov zo závislej činnosti
a daň z príjmov vyberaná zrážkou....
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Mám dohodára, ktorý má príjem do 5 000,- a nemá podpísané vyhlásenie. Platí sa za neho teda zrážková daň. Žiadnu daň však neplatím, lebo od DÚ ešte žiadam vrátenie daňového bonusu za iného zamestnanca. Mám povinnosť aj napriek tomu posielať nejaké hlásenie o tej zrážkovej dani?
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Janka6685
Mám dohodára, ktorý má príjem do 5 000,- a nemá podpísané vyhlásenie. Platí sa za neho teda zrážková daň. Žiadnu daň však neplatím, lebo od DÚ ešte žiadam vrátenie daňového bonusu za iného zamestnanca. Mám povinnosť aj napriek tomu posielať nejaké hlásenie o tej zrážkovej dani?
Túto tému som si predtým nevšimla a našla som tu odpoveď: http://www.porada.sk/t20102-zrakova-...ovy-bonus.html

Čiže je pravda aj teraz (nič sa nezmenilo?), že od daňového bonusu odpočítam len preddavkovú daň a tú zrážkovú zaplatím zvlášť?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Janka6685
Túto tému som si predtým nevšimla a našla som tu odpoveď: http://www.porada.sk/t20102-zrakova-...ovy-bonus.html

Čiže je pravda aj teraz (nič sa nezmenilo?), že od daňového bonusu odpočítam len preddavkovú daň a tú zrážkovú zaplatím zvlášť?
Áno, zrážková daň sa platí celá, bez ohľadu na DB a daň preddavkovú.
0 0
danusi danusi

danusi je offline (nepripojený) danusi

Janka, zrážková daň sa nezapočítava s daňovým bonusom. Ten si musíš v žiadosti pýtať naspäť a zrážková daň sa musí zaplatiť do 15 dňa nasledujúceho mesiaca po vyplatení mzdy do 5000 Sk bez podpísania vyhlásenia. Číslo účtu je to isté ako na preddavky, len KS je 1744. Mám to overená na DU. Čo sa týka na stránke drsr.sk číslo účtu zrážkovej dane, to sa týka zrazenej dane daňovým nerezidentom - čiže osobám zahraničným.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať