Zavrieť

Porady

Platba ...

prosím o radu z BU poslala klientka platbu vo výške 390,39 € , FA neobdržala, ani tovar nebol dodaný a ani peniaze jej nikto späť nevráti (nakupuje cez internet ,,značkové oblečenie").. ako to mám v podvojnom účtovníctve zaúčtovať? Peniaze z BU odišli neviem aká bude predkontácia XXX/221.
prosím poradte ako
vĎAKA
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    na základe tel. dohovoru aspoň tak povedala mala to byť asi záloha na ten tovar ale ani zálohová FA neprišla nemá skrátka nič
    tiež som nad tým rozmýšľala ale nemám k tomu žiaden doklad ani zálohovú FA v živote jej prachy nevrátia ani tovar nedodajú to mi tam bude potom stále visieť?
    Katarína Cigánová
    Toto nie je žiadny poskytnutý preddavok dodavatelovi . Na 314 sa účtujú poskytnuté preddavky voči dodavatelovi.
    Ak konatelka použije firemné penažné prostriedky a nepreukáže na čo boli použité - teda nemáš ani zálohovú fa ,ani riadnu fa ,ani doklad o dodaní tovaru , alebo iný relevantný doklad ,
    použila by som jednoducho predpis - pohladávka voči konatelovi / spoločníkovi (neviem čo je ) , skrátka 378/221 - ak nie je ako zamestnanec , ak je ako zamestnanec - dá sa použit 335/221 . , prípadne 355/221 - ak je spoločník
    No v každom prípade by mala neoprávnene použité peńažné prostriedky do firmy vrátit ona -konatelka .
    Samozrejme so sledovaním do salda - aby aj po rokoch bolo jasné , kto má závazok voči firme.
    tolko moj názor

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.