Zavrieť

Porady

DPFOB - termin a sposob zaplatenia nedoplatku

Dobrý deň/večer/noc,

hľadal som ale nenašiel...Som zamestnaný a zároveň som mal "ostatný príjem", čize idem podať daňové priznanie pre fyzickú osobu typu B.
Mám 2 otázky:
1. Termín pre podanie daňového priznania mám aj ja 3 mesiace po zdaňovacom období, t.j. do 31.03.2006 ?
2. Vyšiel mi nedoplatok na dani, tento podľa zákona mám uhradiť tiež do 31.03.2006, ako sa to technicky robí. Najskôr podám daňové priznanie a tam mi dajú údaje pre zaplatenie bankovým prevodom, alebo to mám zaplatiť nejako dopredu (niekde som videl čísla účtov jednotlivých daňových úradov) a pri podávaní priznania ukážem doklad o zaplatení ?

Ďakujem za odpoveď a prajem pekný deň/večer/noc

Yano
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    [quote=Yano]Dobrý deň/večer/noc,

    hľadal som ale nenašiel...Som zamestnaný a zároveň som mal "ostatný príjem", čize idem podať daňové priznanie pre fyzickú osobu typu B.
    Mám 2 otázky:
    1. Termín pre podanie daňového priznania mám aj ja 3 mesiace po zdaňovacom období, t.j. do 31.03.2006 ? Áno termín aj pre teba platí do 31.3.2006 za rok 2005
    2. Vyšiel mi nedoplatok na dani, tento podľa zákona mám uhradiť tiež do 31.03.2006, ako sa to technicky robí. Najskôr podám daňové priznanie a tam mi dajú údaje pre zaplatenie bankovým prevodom, alebo to mám zaplatiť nejako dopredu (niekde som videl čísla účtov jednotlivých daňových úradov) a pri podávaní priznania ukážem doklad o zaplatení ?
    Údaje pre úhradu si zistíš na stránke www.drsr.sk - pôjde o daň z príjmu FO. Na pravej strane v modrom obĺžniku uvidíš účty, tam si nájdi príslušný DÚ, č. účtu pre DzP FO, VS=DIČ a KS 1144. Do 31.3.2006 musí byť daň z Tvojho účtu odvedená a DP podané. DÚ nič nepreukazuješ. DP môžeš poslať aj poštou. Zaplatiť môžeš aj poštovou poukážkou, ktorú majú na príslušnom DÚ.

    Yano je offline (nepripojený) Yano

    Yano
    [quote=evina]
    Yano
    Dobrý deň/večer/noc,

    hľadal som ale nenašiel...Som zamestnaný a zároveň som mal "ostatný príjem", čize idem podať daňové priznanie pre fyzickú osobu typu B.
    Mám 2 otázky:
    1. Termín pre podanie daňového priznania mám aj ja 3 mesiace po zdaňovacom období, t.j. do 31.03.2006 ? Áno termín aj pre teba platí do 31.3.2006 za rok 2005
    2. Vyšiel mi nedoplatok na dani, tento podľa zákona mám uhradiť tiež do 31.03.2006, ako sa to technicky robí. Najskôr podám daňové priznanie a tam mi dajú údaje pre zaplatenie bankovým prevodom, alebo to mám zaplatiť nejako dopredu (niekde som videl čísla účtov jednotlivých daňových úradov) a pri podávaní priznania ukážem doklad o zaplatení ?
    Údaje pre úhradu si zistíš na stránke www.drsr.sk - pôjde o daň z príjmu FO. Na pravej strane v modrom obĺžniku uvidíš účty, tam si nájdi príslušný DÚ, č. účtu pre DzP FO, VS=DIČ a KS 1144. Do 31.3.2006 musí byť daň z Tvojho účtu odvedená a DP podané. DÚ nič nepreukazuješ. DP môžeš poslať aj poštou. Zaplatiť môžeš aj poštovou poukážkou, ktorú majú na príslušnom DÚ.
    1. Termín OK
    2. Číslo účtu svojho daňového úradu som našiel, ale...
    - čo mám dať ako VS keď nemám DIČ ani IČDPH ? Moje rodné číslo ?
    - uvádzaš KS 1144 to je v zozname http://www.drsr.sk/drsr/slovak/pomoc...zoznam_ks.html
    1144 platba bežná, preddavok na daň
    nebolo by vhodnejšie
    1744 vyúčtovanie dane za posledné zdaňovacie obdobie DPFO a DPPO

    Vďaka

    Yano

    Have a nice day

    DPFOB - termin a sposob zaplatenia nedoplatku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.