Zavrieť

Porady

dobropis

Prišiel mi dobropis a neviem ako ho má zaučtovať.Vediem JU a nie som platca dph.Vrátili nám peniaze,ktoré sme omylom zaplatili dodávateľlovi a neviem ako postupovať pri obdržaní dobropisu.?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    Katarína Horská
    Prišiel mi dobropis a neviem ako ho má zaučtovať.Vediem JU a nie som platca dph.Vrátili nám peniaze,ktoré sme omylom zaplatili dodávateľlovi a neviem ako postupovať pri obdržaní dobropisu.?
    Vystavili Vám dobropis k omylom prijatej platbe?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Katarína Horská
    Prišiel mi dobropis a neviem ako ho má zaučtovať.Vediem JU a nie som platca dph.Vrátili nám peniaze,ktoré sme omylom zaplatili dodávateľlovi a neviem ako postupovať pri obdržaní dobropisu.?
    Vrátili Vám peniaze za to , že ste omylom uhradili platbu na iný účet a inému dodávateľovi . Ale na základe čoho ?

    1/Ak to bola len duplicitná platba tak by som účtovala príjem NOZD . A taktiež aj platbu predtým by som účtovala ako VNZD .

    Neviem prečo Ti poslali dobropis . Mne to vychádza , že dodávateľ Vám niečo faktúroval čo ste ani neprevzali a na základe toho Vám vystavil dobropis . Alebo ako ?

    2/Pokiaľ by to bolo tak , dobropis zapíšeš do záväzkov mínusom a prijaté peniaze zaúčtuješ banka príjem oproti iný neovplyvňujúci ZD, interným dokladom mínusom do výdavkov , podľa členenia čoho sa to týka. Čiže zápisom interným dokladom znížiš výdavky , pokiaľ odchádzajúcu platbu si mala zaúčtovanú vo výdavkoch .
    Naposledy upravil Zita5 : 08.02.06 at 09:33

    Jennys je offline (nepripojený) Jennys

    Jennys
    Ja mám podobný problém. Prišiel mi tovar na dobierku, ten som zaplatila a zistila som, že jeden výrobok tam nie je hoci je zaplatený. Na to mi poslali naň dobropis, ten im mám vrátiť potvrdený (ja som si ho prefotila) a oni mi pošlú peniaze na účet. Takže to mám zaúčtovať ako prijatú faktúru len s mínusom, potom čakať kým mi pošlú peniaze a dať si to do príjmu, nie? Teda tak ako písala Zitka.
    Zitka a čo si tam písala, že mínusom potom do výdavkov? Však to dám do príjmu nie? Nič iné s tým potom netreba robiť?
    Ďakujem za odpoveď Zita5,mali ste pravdu išlo o fa za neprevzatý tovar.Ešte raz vďaka za pomoc.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Jennys
    Ja mám podobný problém. Prišiel mi tovar na dobierku, ten som zaplatila a zistila som, že jeden výrobok tam nie je hoci je zaplatený. Na to mi poslali naň dobropis, ten im mám vrátiť potvrdený (ja som si ho prefotila) a oni mi pošlú peniaze na účet. Takže to mám zaúčtovať ako prijatú faktúru len s mínusom, potom čakať kým mi pošlú peniaze a dať si to do príjmu, nie? Teda tak ako písala Zitka.
    Zitka a čo si tam písala, že mínusom potom do výdavkov? Však to dám do príjmu nie? Nič iné s tým potom netreba robiť?
    Interný doklad mínusom použiješ v prípade , že platbu za tovar si už zaplatila a zaúčtovala do kolonky výdaj OVZD - tovar . Tento tovar o sumu dobropisovanú sumu musíš ponížiť . Prijaté peniaze z dobropisu by som účtovala do príjmov NZD .

    marcik je offline (nepripojený) marcik

    stale v práci marcik
    Prosím ešte k tejto téme, ja mám tiež podnikateľa čo bežne platí fakt.2krát a robím to tiež ako VNZD a potom PNZD, ale ako teraz na konci roka?? Musím to evidovať ako pohľadávku?do r.07?aj keď ide vlastne o chybnú platbu!

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    [quote=marcik]Prosím ešte k tejto téme, ja mám tiež podnikateľa čo bežne platí fakt.2krát a robím to tiež ako VNZD a potom PNZD, ale ako teraz na konci roka?? Musím to evidovať ako pohľadávku?do r.07?aj keď ide vlastne o chybnú platbu![/quote


    Vy ste platili 2x došlú fa ?

    marcik je offline (nepripojený) marcik

    stale v práci marcik
    Ano, on si robí sám úhrady a robí mi to tak 3x mesačne! alebo zase nezaplatí a tak bežne za telefóny má pokutu.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    marcik
    Ano, on si robí sám úhrady a robí mi to tak 3x mesačne! alebo zase nezaplatí a tak bežne za telefóny má pokutu.

    1. správnu platbu zaúčtuješ podľa určenia VOZD.
    2. Omylnú platbu účtuješ VNZD so zápisom do pohľadávok a vykazuješ vo Výkaze o majetku a záväzkoch k 31.12.2006 .Doporučujem tam dať aj trošku poznámku , aby sa vedelo o čo sa vlastne jednalo , prečo to je v pohľadávkach .

    marcik je offline (nepripojený) marcik

    stale v práci marcik
    Ďakujem tak to aj mám, akurát tie pohľadávky som si nebola istá.Ale urobím aj ten zápis.Dokončujem DPH a tak si už chystám podklady na daň.VĎAKA!

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    marcik
    Ďakujem tak to aj mám, akurát tie pohľadávky som si nebola istá.Ale urobím aj ten zápis.Dokončujem DPH a tak si už chystám podklady na daň.VĎAKA!

    Pripomínam , že druhá omylná platba sa na DPH nevzťahuje . Pozor na to .

    marcik je offline (nepripojený) marcik

    stale v práci marcik
    ano to som dala tak.a už som si to aj zaúčovala.Mám rada ke´d si neodkladám na neskôr veci čomu nerozumiem, lebo už mám všetko Ok a nemusím sa k tomu vracať.Ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.