Zavrieť

Porady

Vyplatená odmena po skončení pracovného pomeru

Dobrý deň prajem,

dnes mi daňový poradca hovoril, že z odmeny vyplatenej po skončení pracovného pomeru sa platí sociálne poistenie.

Preto by som Vás chcel veľmi pekne poprosiť o radu, ako to je, pretože mne ako zamestnancovi bola v roku 2010 vyplatená 2x odmena od zamestnávateľa, u ktorého som pracoval (bol zamestnaný na PPP) do januára 2009. Túto odmenu po skončení pracovného pomeru som dostal prvý krát v období, keď som poberal podporu v nezamestnanosti a druhý krát, keď som bol už zamestnaný u nového zamestnávateľa. No a z tejto odmeny mi neplatil zamestnávateľ odvody do Soiálnej poisťovne a ani ja som si nič nedoplácal. Je to, prosím Vás, v poriadku? Alebo musím ísť niečo doplatiť do SP?

Ďakujem krásne za rady!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    odmeny po ukončení PPV sa platia do SP až po 01 01 2011

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    jasne je to ok.....

    ak aj by urobili chybu, stále za výpočet miezd zodpovedá ZĽ......(ak sa stane chyba, bez tvojho zapríčinenia)

    emarosl je offline (nepripojený) emarosl

    emarosl
    Mila123 Pozri príspevok
    odmeny po ukončení PPV sa platia do SP až po 01 01 2011

    Ďakujem pekne. Takže je to, prosím, v poriadku, že som ani ja, bývalý zamestnanec, ani môj bývalý zamestnávateľ nič neplatili do SP? Ani som do SP nič neoznámil... Je to ok, prosím?


    Ďakujem vopred veľmi pekne!

    emarosl je offline (nepripojený) emarosl

    emarosl
    Mila123 Pozri príspevok
    jasne je to ok.....

    ak aj by urobili chybu, stále za výpočet miezd zodpovedá ZĽ......(ak sa stane chyba, bez tvojho zapríčinenia)
    Ďaaaakujem veľmi pekne!!!

    Vyplatená odmena po skončení pracovného pomeru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.