Zavrieť

Porady

Netradičné - potvrdenie o príjmoch zo záv. činnosti

Zdravím vás Poraďáci,

mám asi dosť nezvyčajnú otázku ohľadom potvrdenia o príjmoch zo záv. činnosti, ktoré si musím doložiť do DPzPFO, typ A. V roku 2011 som bol zamestnaný len v 1 firme, ale bolo to v 2 rôznych časových úsekoch, teda v čase od 1.1.-28.2.2011 (to sa mi končil 1. pracov. pomer na dobu určitú) a potom som sa tam znovu zamestnal (ako mzdár začiatočník) od 1.6.2011 na TPP.
Rád by som si urobil daň. priznanie sám, takže potrebujem si preto vystaviť 2 potvrdenia o príjmoch, alebo mi stačí len jedno, súhrnné za celý rok 2011? Nebude to ale potom na DÚ vyzerať divne, keď budú pri 1 daň. priznaní priložené 2 potvrdenia od toho istého zamestnávateľa?

Ďakujem vám za všetky rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JanoL je offline (nepripojený) JanoL

    JanoL
    Nebude to vyzerať divne. I. potvrdenie si mal dostať pri ukončení 28.2.2011 a II. potvrdenie si vystav za 6-12 2011 .
    Pozor však na hlásenie o vyúčtovaní dane z príjmov zo závistlivej činnosti za 2011. (Keď si teraz mzdár.) Tam sa uveď iba raz so súčtami a mesiace zaškrtni 1,2 a ..... 6 až 12. (Ak ti to tak neurobí sám mzdový SW)

    Veľa úspechov v neľahkej agende........

    Jano

    ivustek je offline (nepripojený) ivustek

    Iveta ivustek
    Potvrdenie od zamestnávateľa môže byť jedno za celý rok. Je tam aj kolónka - zúčtované a vyplatené v mesiacoch/ich číselné označenie/. Takže tam sa vyznačia čísla mesiacov - 1,2,6,7,8,9,10,11,12.

    Netradičné - potvrdenie o príjmoch zo záv. činnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.