Zavrieť

Porady

Pozastavena zivnost

Dobry den,
prosim o radu. Zivnostnik k 31.10.2011 pozastavil zivnost.
Chcem sa spytat, na vykazov uvadzam obdobie 1-10/2011 ci 1-12/2011?
Moze zostat majetok konecny stav? Napr. auto my zostane, nejaka pohladka, je to ok, alebo sa mylim?
Mozem pozastavit odpisovanie auta, pretoze by mi vychadzala strata a zbytocne ho budem teraz odpisovat?
Dakujem.
Usporiadat
saglucka saglucka

saglucka je offline (nepripojený) saglucka

Este jedna otazka: na danovom priznani uvadzam DIC alebo rodne cislo?
0 0
saglucka saglucka

saglucka je offline (nepripojený) saglucka

Neviete nikto poradit? VDAKA
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

do kedy je živnosť pozastavená
0 0
saglucka saglucka

saglucka je offline (nepripojený) saglucka

Fiha tak to vobec neviem, je v tom rozdiel?
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

Áno, ak do dátumu na podanie daňového priznania sa živnosť neobnoví treba postupovať ako pri ukončení živnosti. Ak dobre viem minimálna doba pozastavenia je 6 mesiacov. Treba upraviť základ dane - zvýšiť o stav zásob, pohľadávok, znížiť o záväzky.......
0 0
saglucka saglucka

saglucka je offline (nepripojený) saglucka

Aha, jedine co mi tam zostavalo je zostatok auto, zavazky aj pohladavky su komplet vyrovnane. Moze zostat zostatok majetok? ostatne je vsetko nulove. A uvadzam DIC alebo rodne cislo?
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

Majetok môže zostať, a uvádzaš DIČ /ak kartičku neodovzdal na DÚ, tá by sa mala odovzdať po zrušení živnosti/.
0 0
saglucka saglucka

saglucka je offline (nepripojený) saglucka

Dakujem Katka velmi pekne. Pekny vecer.
0 0
saglucka saglucka

saglucka je offline (nepripojený) saglucka

Este predsa len posledna otazocka ak mi viete poradit, vykazy o majetku a zavazkoch a prijmoch a vydavkoch davam obdobie cely rok alebo len 1-10 kym nepozastavil zivnost?
Vdaka
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

od 1.1.2011 do 31.10.2011 - uzávierka mimoriadna
0 0
antiny antiny

antiny je offline (nepripojený) antiny

"bušido" =D
A ak je živnosť pozastavená od 1.1.2011 až do konca roka 2012, takisto je treba upraviť základ dane? Žiadny príjem ani výdavok zo živnosti v roku 2011. ďakujem
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

jasne, musíš za rok 2011 pripočítať pohľadávky, odpočítať záväzky , vysporiadať sklad.....
0 0
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
Ak mal živnosť pozastavenú od 1.1.2011, tak DP vôbec nemusí podávať. A upraviť mal základ v DP za rok 2010.
0 0
antiny antiny

antiny je offline (nepripojený) antiny

"bušido" =D
takže by som mala spraviť opravné DP za rok 2010 ?
inak sa to nedá?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

antiny Pozri príspevok
takže by som mala spraviť opravné DP za rok 2010 ?
inak sa to nedá?
som presvedčená , že v roku 2011...zalistujem do zákona......
0 0
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
Obávam sa, že nie.
0 0
antiny antiny

antiny je offline (nepripojený) antiny

"bušido" =D
držím pred sebou výkaz z roku 2010 zásoby 679 Eur, záväzky 0, tak k príjmu pridám 679 a výdavok 0 a z toho odvediem daň?
0 0
antiny antiny

antiny je offline (nepripojený) antiny

"bušido" =D
a do poznámky preistotu uvediem že upravený základ dane z dôvodu pozastavenia živnosti? fakt by sa mi to viac páčilo keby som to mohla spraviť pre rok 2011 ako pre rok 2010. alebo vôbec nespraviť..=(
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

§17 ods. 9 ZDP znie......
(8) Základ dane v zdaňovacom období, v ktorom dochádza k zrušeniu daňovníka s likvidáciou (§ 41 ods. 3) alebo v ktorom bol na daňovníka vyhlásený konkurz (§ 41 ods. 5), alebo v ktorom dochádza k skončeniu podnikania daňovníka (§ 6) alebo k skončeniu inej samostatnej zárobkovej činnosti, alebo prenájmu (§ 6), upraví daňovník, ktorý
a) účtuje v sústave jednoduchého účtovníctva alebo ktorý vedie evidenciu podľa § 6 ods. 11 alebo 14 , o cenu nespotrebovaných zásob, zostatky vytvorených rezerv podľa § 20 ods. 9 písm. b), d) a e) a opravných položiek k nadobudnutému majetku, výšku záväzkov, ktorých úhrada sa považuje za daňový výdavok podľa § 19, a výšku pohľadávok, ktorých inkaso sa považuje za zdaniteľný príjem, okrem pohľadávok uvedených v § 19 ods. 2 písm. h) prvom až piatom bode a písm. i) a o pomernú výšku nájomného, ktorá pripadá na príslušné zdaňovacie obdobie alebo jeho časť; pri ďalšom predaji nespotrebovaných zásob sa zahrnie do základu dane iba rozdiel, o ktorý prevyšuje cena, za ktorú boli nespotrebované zásoby predané, cenu nespotrebovaných zásob už zahrnutých do základu dane,
b) účtuje v sústave podvojného účtovníctva, o zostatky vytvorených rezerv a opravných položiek, príjmov budúcich období, výnosov budúcich období, výdavkov budúcich období a nákladov budúcich období s výnimkou tých, ktoré preukázateľne súvisia s obdobím likvidácie alebo konkurzu,
c) uplatňuje výdavky podľa § 6 ods. 10, o cenu nespotrebovaných zásob a o výšku pohľadávok s výnimkou pohľadávok uvedených v § 19 ods. 2 písm. h) a i).
(9) Na účely zistenia základu dane podľa odseku 8 daňovníka, ktorý je fyzickou osobou, skončením podnikania, inej samostatnej zárobkovej činnosti alebo prenájmu je zánik oprávnenia, osvedčenia alebo iného rozhodnutia na výkon činnosti, prerušenie alebo pozastavenie a neobnovenie podnikania do lehoty na podanie daňového priznania s výnimkou sezónnych činností alebo skončenie poberania príjmov z podnikania, inej samostatnej zárobkovej činnosti alebo poberania príjmov z prenájmu.
1 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

základ dane upraví v zdaňovacom období v ktorom...............1.1.2011 je už zdaňovacie obdobie 2011, teda úpravu základu dane urobí v roku 2011
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať