Zavrieť

Porady

Prosím odporúčite mi

niečo šikovné a nezávadne na kontrolu elektronickej pošty, ktorá mi "klope na dvere". Doteraz som používal, neviem či to správne ako laik pomenujem: POP3 preview Mailheader, pomocou ktorého som sa pozrel od koho a s akým predmetom v hlavičke sa chystá vstúpiť nejaký mail do môjho PC a ak som poštu nechcel, jednoducho ktorýkoľvek nechcený mail som tam vymazal a do Outlooku som pustil len to, čo som chcel. Po nejakých 5-6 rokoch mi s najväčšou pravdepodobnosťou Spybot Search & Destroy zablokoval túto službu zablokoval a aj keď sa bez nej dá žiť, predsa len mi chýba. Vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

    jahoszmsk
    Preinštaluj si POP3 Preview, Spyboot to asi nezablokoval iba ak niečo z neho vymazal, skôr antivírus služby blokuje, ak ho máš.

    barancik je offline (nepripojený) barancik

    barancik
    nautil Pozri príspevok
    Ešte ma napadlo.

    Neviam ako M$ Outlook ale poštový klient Mozilla Thunderbird má filtre kede si môžeš nastaviť podľa príznakov, čo s poštou. Napríklad : Ak telo správy obsahuje "motorka" a odosielatľ je "jano" - zmazať

    Skôr by som očakával niečo jednoduchšie, ak by existovalo, doteraz mi to fungovalo tak, že som klikol na pracovnej ploche na ikonku a automaticky sa mi načítal niečo ako zoznam e-mailov, zrejme na nejakom serveri - moc sa v tom nevyznám, čakajúcich na vstup do môjho PC po otvorení Outlooku. V tom zozname som podľa odosielateľa a predmetu nechcené emaily vymazal a po otvorení Outlooku sa mi stiahli ostatné.
    Nie je to o ochrane pred vírusmi, na to používam NOD v kombinácii s Spybot Search & Destroy a CCleaner a som s tým spokojný.
    Ide v podstate o to, že používam 2 PC, jeden pracovný a druhý na bežné používanie. Keď som na tom druhom, priebežne som si takto kontroloval čo je v pošte bez jej sťahovania a v prípade pracovného mailu som prešiel (zapol) pracovný PC, do ktorého som si poštu stiahol. Pri takejto kontrole som hneď vymazal nechcené maily.

    barancik je offline (nepripojený) barancik

    barancik
    jahoszmsk Pozri príspevok
    Preinštaluj si POP3 Preview, Spyboot to asi nezablokoval iba ak niečo z neho vymazal, skôr antivírus služby blokuje, ak ho máš.
    Srdečná vďaka, na veľmi podobnom princípe mi to fungovalo aj predtým

    Prosím odporúčite mi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.