Zavrieť

Porady

Formulár vzájomných vzťahov

Dobrý deň poraďáci,
náš softvér nám nevytvoril formulár vzájomných vzťahov. Typovali sme ho ručne podľa podkladov zo zborníka. Odoslali sme ho metodičke na daňový úrad. Problém je v tom, že prišla od nej odpoveď o tom, že sú tu uvedené chybné kódy účtov. Čo to vlastne je kód účtu a kde ho nájdem? Uvádzali sme tam čísla účtov podľa účtovného rozvrhu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zamestnankyna je offline (nepripojený) zamestnankyna

    zamestnankyna
    Zdravím, zrejme sú to kódy pri účtoch, ktoré sú uvedené, keď priamo ručne zadávate jednotlivé formuláre priamo v AZUVe. Tam sa dajú priamo vyberať čísla účtov a tie kódy sú koncovka účtov, napr. pri pohľadávkach a záväzkoch účet 336 môže byť pohľadávka alebo záväzok a kód-koncovka, je rozdielna. Aspoň myslím, že týmto sú myslené kódy účtov.

    Andy 33 je offline (nepripojený) Andy 33

    Andy 33
    Veľmi pekne ďakujem . Ešte mám jednu otázku: Ak napíšem číslo účtu, tak kód píšem hneď za ním alebo tam nechám medzeru? Včera som to urobila a vrátili mi to späť na opravu, že je chybný kód účtu. Keďže som to ešte nikdy nerobila, zíde sa mi každá vaša pomoc. ďakujem!

    moska je offline (nepripojený) moska

    moska
    neviem ako ste to robili, ale posielam vám tabuľku čo som robila ja, ale si to upravte. Nám to urobí program - IVES a ja si to potom poupravujem v exceli a exportujem do dbf súboru na daňový úrad /ako výkazy/

    blasterik je offline (nepripojený) blasterik

    večne začínajúci účtovník ;-) ...viac blasterik
    Mám aj ja otázočku. Vo formulári vzáj. vzťahov som mal rozdiel so ZUŠ ktorá sa stravuje u nás a fakturujeme jej obedy, lebo oni časť uhrádzajú zo SF teda to nieje ich náklad ale môj výnos. Kto má robiť opravu ja či ZUŠ? Taktiež máme rozdiel s Mestským úradom pri vývoze odpadu v DPH. Kto robí opravu ja či Mestský úrad? Ďakujem za rady a pomoc ;-)

    moska je offline (nepripojený) moska

    moska
    so stravou ani ja zatiaľ neviem, nakoľko 472 a 527 sa nevykazujú. Ale do výkazov mali ísť náklady a výnosy bez DPh, takže by ste si to mali opraviť vy. Účet 527 sa nemá vykazovať, ale neviem či náhodou nemysleli PN, odstupné... Strava je v jednej organizácií na 527 a v druhej na 600, tak neviem či to mám úplne vyhodiť, ale neviem či druhá strana to vyhodí tiež.

    evaki je offline (nepripojený) evaki

    evaki
    Dobrý deň,

    ohľadne formulára vzájomných vzťahov by ma zaujímalo ako sa vykazujú náklady. Nakoľko iná obec uviedla vo formulári všetko čo za celý rok vyfakturovala a ja som nedala nič lebo na konci roka sme nemali ani pohľadávku a ani záväzok. Chcela by som vedieť kto to má opraviť
    ďakujem

    Kettrin je offline (nepripojený) Kettrin

    Kettrin
    To, že ste nemali pohľadávky a závazky na konci roka - je jedna vec, ale náklady a výnosy sa musia vykazovať v časti "Náklady a výnosy voči súhrnnému celku" podľa IČO a druhu nákladu a výnosu. Napr.keď ste vyrubili daň z nehnut., tak celú sumu vykazovať na účte 632, bez ohľadu na to, či zaplatili alebo nie.

    Formulár vzájomných vzťahov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.