Zavrieť

Porady

Pozastavená živnosť + práca v zahraničí na zmluvu.

Dobrý deň

Chcela by som sa spýtať, že či sa musí podávať DP ak je pozastavená živnosť (od augusta 2011 už zrušená ) a popri tom robil celý rok 2011 pracoval v zahraničí na pracovnú zmluvu . (tam aj všetko zaň odvádzali) Zamestnávateľ mu nedal žiadne potvrdenie o prijme , tak neviem z čoho sa ma vychádzať. Nestačilo by poslať iba nulové B-čkove DP?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    berry Pozri príspevok
    Dobrý deň

    Chcela by som sa spýtať, že či sa musí podávať DP ak je pozastavená živnosť (od augusta 2011 už zrušená ) a popri tom robil celý rok 2011 pracoval v zahraničí na pracovnú zmluvu . (tam aj všetko zaň odvádzali) Zamestnávateľ mu nedal žiadne potvrdenie o prijme , tak neviem z čoho sa ma vychádzať. Nestačilo by poslať iba nulové B-čkove DP?

    Ďakujem
    Nestačilo. Ak sa nezmenila daňová rezidencia dańovníka, zdaňuje v SR celosvetové príjmy. Môže podať DP typu A, ale mal by tam premietnuť príjmy zo zamestnania ... na zamedzenie dvojitého zdanenia môže uplatniť metódu vyňatia.

    berry je offline (nepripojený) berry

    berry
    Aj keď má pozastavenú živnosť tak môže podať DP A ? Inak som sa sním rozprávala a mi povedal , že aj celý rok 2010 pracoval v zahraničí a nepodal DP na slovensku (pritom mal už vtedy pozastavenú živnosť ) a DÚ ho ani nevyzval aby im nejaké DP podal....

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    berry Pozri príspevok
    Aj keď má pozastavenú živnosť tak môže podať DP A ? Inak som sa sním rozprávala a mi povedal , že aj celý rok 2010 pracoval v zahraničí a nepodal DP na slovensku (pritom mal už vtedy pozastavenú živnosť ) a DÚ ho ani nevyzval aby im nejaké DP podal....
    Práve preto, že má pozastavenú živnosť a predpokladám, že nemal žiadne príjmy podľa § 6, § 7 a § 8 (živnosť, kapitálové príjmy, ostatné príjmy) môže podať DP A.

    A ostatné nekomentujem. Vy ste daňovník, Vy zodpovedáte.

    berry je offline (nepripojený) berry

    berry
    No teraz som s ním dovolala a ďalší problém na svete . Nestihne si do pondelka vybaviť potvrdenie o príjme v zahraničí. A má iba výplatné pásky . Tak nestačilo by teraz podať iba nulové DP a keď mu príde to potvrdenie tak podať dodatočné DP?

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    Nie, treba poslať na DÚ oznámenie o perdĺžení termínu na podanie daňového priznania. Požiadať môže o odklad podania DP na 3 mesiace resp. 6 mesiacov ak má príjmy zo zahraničia. Oznámenie treba doručiť na DÚ do 2.4.2012.

    Pozastavená živnosť + práca v zahraničí na zmluvu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.