Zavrieť

Porady

darovanie 2 % z dane

Zamestnanec ukončil pracovný pomer v januári 2012. Účtovníčka mu vydala v marci tlačivo Ročné zúčtovanie preddavkov na daň zo závislej činnosti za rok 2011, ale odmietla mu vydať potvrdenie o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti z dôvodu, že má nedoplatok 0,03 €. Teraz má problém s darovaním 2% z daní našej nadácii. Poraďte, čo sa dá s tým robiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    brčko Pozri príspevok
    V ktorej pobočke treba odovzdať tlačivá k 2% darovaniu dane? (zdá sa mi podla bydliska) Stane sa niečo, ked odnesiem na náš DU aj tlačivá manželových kolegov, ktorý majú trvalý pobyt v iných mestách, ktoré nespadajú pod iný kraj? Firma patrí pod Ba pre vybrané danové subjekty.
    Má to byť podľa bydliska daňovníka.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    janocka7 Pozri príspevok
    Zamestnanec ukončil pracovný pomer v januári 2012. Účtovníčka mu vydala v marci tlačivo Ročné zúčtovanie preddavkov na daň zo závislej činnosti za rok 2011, ale odmietla mu vydať potvrdenie o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti z dôvodu, že má nedoplatok 0,03 €. Teraz má problém s darovaním 2% z daní našej nadácii. Poraďte, čo sa dá s tým robiť?
    AK nemá potvrdenie, tak nič. A prečo mu ho odmietla dať?

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Nie náhodou preto, že daň bude vyrovnaná v marcovej výplate platenej v apríli a až potom vystaví potvrdenie, že daň bola vyrovnaná?

    sanika je offline (nepripojený) sanika

    sanika
    Vedel by mi niekto poradit? Nasa firma (z roznych dovodov) ma nedoplatky na dani zo zavislej cinnosti (v podstate nie je uhradenych niekolko mesiacov z roku 2011). Mozu aj napriek tomu zamestnanci darovat 2% dane? Rocne zuctovanie dane im samozrejme urobene bolo. Vopred dakujem za odpoved.

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    V ktorej pobočke treba odovzdať tlačivá k 2% darovaniu dane? (zdá sa mi podla bydliska) Stane sa niečo, ked odnesiem na náš DU aj tlačivá manželových kolegov, ktorý majú trvalý pobyt v iných mestách, ktoré nespadajú pod iný kraj? Firma patrí pod Ba pre vybrané danové subjekty.

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    sanika Pozri príspevok
    Vedel by mi niekto poradit? Nasa firma (z roznych dovodov) ma nedoplatky na dani zo zavislej cinnosti (v podstate nie je uhradenych niekolko mesiacov z roku 2011). Mozu aj napriek tomu zamestnanci darovat 2% dane? Rocne zuctovanie dane im samozrejme urobene bolo. Vopred dakujem za odpoved.
    zamestnanci môžu, firma nie

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    Tweety Pozri príspevok
    Má to byť podľa bydliska daňovníka.

    a myslíte zoberu to aj na inej pobočke, teda musia zobrať?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    brčko Pozri príspevok
    a myslíte zoberu to aj na inej pobočke, teda musia zobrať?
    Zoberú, je to za zamestnancov, tak nie je problém.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.