Zavrieť

Porady

oznámenie o založení nového podnik.účtu

Poradíte mi, ak si s.r.o. založí nový podnikateľský účet v banke, či je povinná to oznámiť na daňový úrad, resp. kam ešte a v akej lehote. A je aj nejaký postih za to, keď to neoznámi?
Usporiadat
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
myslím, že to nie je v žiadnom predpise ako povinnosť :-) Ak ti DÚ nedlhuje žiadne bubáky, tak je im tvoj bankový účet ukradnutý. Ja som hlásila zmenu, resp. nový účet len z toho dôvodu, aby vedeli kam posielať NO :-)
... a tvoje platby, predsa identifikujú podľa variabilného symbolu, čo je tvoje DIČ, nie?
Pekný deň
0 0
accad accad

accad je offline (nepripojený) accad

Oznámenie zriadenia nového podnikateľského bankové účtu upravuje zákon č.511/1992 Z.z. o správe daní a poplatkov §31 bod 6). Daňový subjekt je povinný oznámiť čísla všetkých účtov v bankách, na ktorých sú sústredené peňažné prostriedky z jeho podnikateľskej činnosti.
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Pripájam sa k Accad,každu zmenu si povinná nahlásiť do 15 dní na daň úrad.Ináč by v tom videli podvod,že chceš čosi tajiť, mať načierno založený účet ,kde ti chodia čierne peniaze.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Ďakujem za odpovede, práve som si to našla v zákone, ktorý mi poradila accad.
0 0
Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

A čo v prípade, že som na to zabudla a nový účet sme si založili v máji?
0 0
Martinková Martinková

Martinková je offline (nepripojený) Martinková

Janka,
len si to pekne nahlás, lebo mi sme mali daňovú kontrolu na DPH / bolo to už dávnejšie/ a nakoľko nám nič nenašli, pracovníčka daňového úradu doniesla jeden papierik, na ktorom boli naše účty vyžiadané z banky a našla tam
účet sociálneho fondu, kde bolo 5000,-Sk, opýtala sa prečo to nemáme nahlásené na DU. Potom nám dali 1.000,-Sk pokutu a vyjadrila sa , že je to pochvalná pokuta. Vieš si predstaviť aká som bola naštvaná?Keby tam nebol šéf neručím za seba. Máš kontrolu na DPH a dajú Ti pokutu za sociálny fond.
Aj toto sa stáva. Majte sa
Betka
0 0
mv66 mv66

mv66 je offline (nepripojený) mv66

Nemozete sem prosim niekto prilepit to Oznamenie o otvoreni noveho uctu? Prosim! Smolim to uz 3 dni a je to o nicom. Nestaci, ze na DP k dani z prijmov sme ich vsetky vzorne vymenovali? Asi nestaci:-((
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Oznamujem Vám, podľa zákona 511/1992 Z.z. § 31 bod 6) zriadenia nového podnikateľského bankové účtu v pobočke ......................, č.ú.................

Takto to stačí.Ešte tam môžeš pripísať, že týmto účtom budeš realizovať platby napr. DPH, Daň zo mzdy a pod..,
1 0
evuša evuša

evuša je offline (nepripojený) evuša

Môj názor je, že úplne stačí, ak podnikateľský subjekt nahlási na daňovom priznaní, ktoré účty používal na podnikanie počas zdaňovacieho obdobia. Tým by mala jeho povinnosť byť splnená, nakoľko pri daňovej kontrole si môžu porovnať všetky čísla účtov s podaným daňovým priznaním. Myslím že kedysi dávno sa v starých daňových priznaniach čísla účtov nepísali, ale teraz už áno. Problém je vtedy, keď do daňového priznania zabudnete napísať niektoré číslo účtu, ktorý používate na podnikanie.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Evuška, myslím, že nemáš pravdu. Podľa zákona 511/1992 máš povinnosť nahlásiť. Nechce sa mi to hľadať, ale myslím, že do 15 dní.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Kamoška založíla živnosť a neskoro nahlásila zriadenie účtu - DÚ ju potešil pokutou 2 tis. Sk Neriskovala by som. Oznámiť do lehoty, alebo radšej zrušiť účet ako dostať pokutu.
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

Muška
Evuška, myslím, že nemáš pravdu. Podľa zákona 511/1992 máš povinnosť nahlásiť. Nechce sa mi to hľadať, ale myslím, že do 15 dní.
Muška má pravdu v oboch bodoch - daňový subjekt je povinný do 15 dní nahlásiť v rámci svojej registračnej alebo oznamovacej povinnosti údaje uvedené v § 31 ods. 6 zákona o správe daní, medzi ktoré patrí aj číslo podnikateľského účtu. A pokuta na nesplnenie alebo oneskorené splnenie je minimálne 2000,- Sk. Mne to u nás potvrdila registrátorka. A tá momentálne nič iné nerobí, len vypisuje pokuty za nesplnenie registrácie pre sprostredkovateľov DSS, ktorí sa neprihlásili na DÚ.
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Mam este otazocku k tejto teme. My mame zriadene ucty aj v zahranici. Mam povinnost hlasit danovemu uradu aj tieto ucty. Mame totiz organizacnu zlozku v Polsku a tam zriadene ucty.
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
andrej_rv
Muška má pravdu v oboch bodoch - daňový subjekt je povinný do 15 dní nahlásiť v rámci svojej registračnej alebo oznamovacej povinnosti údaje uvedené v § 31 ods. 6 zákona o správe daní, medzi ktoré patrí aj číslo podnikateľského účtu. A pokuta na nesplnenie alebo oneskorené splnenie je minimálne 2000,- Sk. Mne to u nás potvrdila registrátorka. A tá momentálne nič iné nerobí, len vypisuje pokuty za nesplnenie registrácie pre sprostredkovateľov DSS, ktorí sa neprihlásili na DÚ.
Som rada, že som si znovu rozšírila obzor. Niekedy nevychádzam z údivu, koľko vecí mi uniklo. Vďaka PORADE som už niekoľko krát napravila chybu. Ďakujem Vám všetkým. A teraz idem zarmúťiť našu mzdárku, lebo je sprostredkovateľka DSS.Určite nič nikde nenahlásila.
0 0
mv66 mv66

mv66 je offline (nepripojený) mv66

alušik
Mam este otazocku k tejto teme. My mame zriadene ucty aj v zahranici. Mam povinnost hlasit danovemu uradu aj tieto ucty. Mame totiz organizacnu zlozku v Polsku a tam zriadene ucty.
Tak toto trapi i mna, kedysi bola povinnost voci NBS, ale teraz je tusim len oznamovacia, niekde som citala, ze kazdy kvartal tam treba hlasit i stav! To sa mi nepaci. Sice tam teraz ucet nemame, ale uvazujeme o jeho zalozeni, lebo tam platime vela faktur a poplatky prevodov zo Slovenska su nehorazne.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

No ja len zíram ani ma to nenapadlo. Napr. ja na výkazy uvádzam len jedno číslo účtu a pritom máme dva + sociálny fond. Myslela som, že je to tam len informatívne aby vedeli kde majú poslať preplatok a podobne. Ale teraz zisťujem, že som pochybla.
Mám to neako napraviť a spätne poslať oznámenie ? FO od roku 1997, FO od roku 2002 podniká. Tak mi poradte ? A medzitým sa už aj neaké účty porušili, lebo prešli do inej banky. A čo v prípade, že účet zruším aj to musím oznámiť DÚ ?
Naposledy upravil dara : 26.04.05 at 08:06
0 0
mv66 mv66

mv66 je offline (nepripojený) mv66

Tiez som si myslela, ze ked je to uvedene na DP, ze im to ako oznamenie staci, ale vraj treba hlasit kazdu zmenu, z toho mi vyplyva ze i zrusenie. Dufam, ze sa k tomu neodovzdavaju nejake potvrdenia alebo kopie o zalozeni, zruseni ...
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Môže niekto reagovať na môj predchádzajúci príspevok please?
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Dara, je to presne tak maš nahlásiť každé zrušenie a vznik nového účtu, ale čítam tu celú diskusiu a nevidím len DÚ, tak Vás nepoteším moje zlaté, pretože som mala kontrolu z Apolla a tá mi ukazala na papieriku, že všetky účty a zmeny je firma povinná nahlásiť a i keď videla že najvyššie platby sú z toho účtu ktorý je uvedený, tak mi to dala doplniť ale nenapísala do záznamu, a dtto SP. Musela som tam mať uvedené všetky účty a dátumy odv. povinnosti. Takže rýchlo napraviť chyby, kuriatka moje...
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Jara
Dara, je to presne tak maš nahlásiť každé zrušenie a vznik nového účtu, ale čítam tu celú diskusiu a nevidím len DÚ, tak Vás nepoteším moje zlaté, pretože som mala kontrolu z Apolla a tá mi ukazala na papieriku, že všetky účty a zmeny je firma povinná nahlásiť a i keď videla že najvyššie platby sú z toho účtu ktorý je uvedený, tak mi to dala doplniť ale nenapísala do záznamu, a dtto SP. Musela som tam mať uvedené všetky účty a dátumy odv. povinnosti. Takže rýchlo napraviť chyby, kuriatka moje...
Tak to sa mi nezda, ak ma PO zamestnancov vo vsetkych, tak tam bude hlasit svoje vsetky ucty? Alebo ucty zamestnancov? Nezblazili sa vsetci? Ja mam podavat tolko hlaseni? A kedy mam pracovat?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať