Zavrieť

Porady

oznámenie o založení nového podnik.účtu

Poradíte mi, ak si s.r.o. založí nový podnikateľský účet v banke, či je povinná to oznámiť na daňový úrad, resp. kam ešte a v akej lehote. A je aj nejaký postih za to, keď to neoznámi?
Usporiadat
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

ako to tam mám nahlásiť ? je na to neaká tlačivo ?
0 0
iva iva

iva je offline (nepripojený) iva

Tlačivo na to nie, pozri si príspevok č. 9 tejto témy - podľa toho vzoru to napíš, pošli a máš pokoj.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

No len ako mám napísať oznam aj na účty, ktoré FO mala ale má ich zrušené ?
0 0
ala13 ala13

ala13 je offline (nepripojený) ala13

pehy na nose
s datum den-dva po zalozeni oznamis zalozenie a dalsim listom s datumom do 15 dni po zruseni oznamis zrusenie. ale neodovzdavaj to v podatelni, ani neposielaj postou, musis osobne za svojou spravkynou, tvarit sa pokorne a uz zavisi len od nej, ci ti uvali pokutu, ci nie.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

No beda, ale veď FO podniká od 1997. Teraz čo, to isto uvalí pokutu a FO ma dorazí, že som to nevedela.
0 0
Susan Susan

Susan je offline (nepripojený) Susan

Kazda banka nahlasuje DU zriadenie podnikatelskeho uctu, takze DU vie uz dopredu, ze ten-ktory subjekt ma zriadeny ucet. Tak isto banka bonzuje na DU, ked sa prelieva cez tento ucet viac financnych prostriedkov!!! Takze odporucam pisomne nahlasit zriadenie podnikatelskeho uctu tak ako to je uvedene v zakone o sprave dani.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

pre Vevey: nejde o účty zamestnancov, ale firmy, t.j. vsetky ucty v organizácii, tlačivo mi nedali, ale napísala som list. V Apolle som jej diktovala napr. priamo do počítača
pre Daru: Napíš aktuálne, ktoré máš a nevracaj sa dozadu, len ako oznámenie o používaných účtoch danej firmy.
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Odo mna tie listy spätne ani nechceli, ze ich uz maju nahlasene z banky, a to som to vyrabala 13 rokov dozadu a nechala podpisovat vtedajsimi konatelmi.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Takže spravím to len za aktuálne účty, ktoré máme teraz a tie spätné sa budem robiť, že nič ?
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Si predstav, ze ani tie aktualne nechcela! Ze uz i o tych vie.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

To vážne ? Tak to potom nechápem, niekde to pokutujú niekde to ani nechcú. A čo teda mám urobiť ? Pošlem tam asi prehľad o všetkých účtoch aj kedy boli založené a zrušené poštou a hotovo čo ?
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

dara
To vážne ? Tak to potom nechápem, niekde to pokutujú niekde to ani nechcú. A čo teda mám urobiť ? Pošlem tam asi prehľad o všetkých účtoch aj kedy boli založené a zrušené poštou a hotovo čo ?
Tvoja spravkyna dane sa im mozno potesi, najprv ju navstiv a potom daj vediet ako bolo.
Ak ich nebude chciet zda sa mi blbe nechat ich v podatelni alebo poslat postou, co je to iste. Ja teda neviem co s nimi.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Ok. Urobím to tak a zájdem tam a dám Vám vedieť.
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

dara
Ok. Urobím to tak a zájdem tam a dám Vám vedieť.
Tak ako, uspela si?
0 0
evae evae

evae je offline (nepripojený) evae

som tiez bola nahlasit ucty, dopadlo to asi takto: danovy este nereagoval, socialna chcela odo mna registracny zamestnavatela a nahlasit zmenu v ucte, a Vszp nemala ziadny ucet na nas a ani ich to netankovalo...
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

je potrebné k oznámeniu o založení nového účtu aj prikladať kópiu zmluvy o jeho založení?
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

JanaGT-nie
0 0
JanaF JanaF

JanaF je offline (nepripojený) JanaF

Zajtra bude lepsie...:)
dara
Môže niekto reagovať na môj predchádzajúci príspevok please?
To Dara: Ja som oznamovala vsetko, ked sme zalozili novy ucet, aj ked sme ho rusili. S DU je to obcas na dlhe lakte Taktiez sme vsetko oznamovali aj na ZP.
Spatne neoznamuj nic. Nelej vodu na rozpaleny olej Aktualne by som oznamila. S tymi zalozenymi a uz zrusenymi uctami by som to riesila tak, ze by som si tie listy napisala so spravnym datumom a zalozila by som to, kedy to malo byt odoslane a isto v danom roku si nieco posielala na DU, SP, ZP doporucene. Ak by prisli na kontrolu, tak ty si to poslala.
Naposledy upravil JanaF : 22.06.05 at 05:44
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Ahojte.

Ak poisťovniam posielam platby poštovou poukážkou, tak číslo podnikateľského účtu stačí nahlásiť len daňovému úradu?

Ďakujem
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Väčšinou keď si sa prihlasovala na ZP tam sú na prihláškach aj čísla účtov. Stačilo ich vyplniť, ale ak platíš vždy poštovou poukážkou, tak by to problém nemal byť (ak si ich neuviedla), na DU treba nahlásiť účet na 100%, oni si ich pri kontrole ešte aj odkontrolujú (či ich majú všetky nahlásené).
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať