Zavrieť

Porady

SKNACE a čestné prehlásenie

Poprosím o radu,bola som podať na DÚ DP za priateľa nakoľko je v zahraničí.Od januára do marca bol dobrovoľne nezamestnaný a jedna pani zamestnankyňa na DÚ mi povedala,že musí doložiť aj čestné prehlásenie o tom že bol dobrovoľne nezamestnaný na to úplne iná pani pri ktorej som dávala DP ja mi povedala že to dokladať nemusí.Tak ako teraz?Je to potrebné?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    ako hladam tak hladam, zakon nevyzaduje cestne prehlasenie o tom, ze danovnik bol nejaku dobu nezamestnany
    mila123 vyssie dobre pise, ze aj dobrovolne nezamestnana osoba moze mat prijem, na zaklade ktoreho musi podat DP

    tetusiek v takychto pripadoch sa treba opytat podla ktoreho § chcu nieco cestne prehlasovat, resp. dokladovat inym sposobom


    PS: a SKNACE v nadpise - co s nim???

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    dokladať nemusí, som toho názoru....už keď, nakoniec ako dobrovoľne nezamestnaný mohol mať zdaniteľný príjem......

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Nie je potrebné..... ale ja práve kvôli týmto tetám z DÚ, ktoré sú schopné do krvi sa s tebou pohádať, pre istotu vždy čestné prehlásenie píšem.

    Keďže tvoj priateľ tu nie je a nevedel by ho podpísať, nič nedolož, až keď ho vyzvú písomne, čo určite nevyzvú.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    23denyy Pozri príspevok
    Poprosím o radu,bola som podať na DÚ DP za priateľa nakoľko je v zahraničí.Od januára do marca bol dobrovoľne nezamestnaný a jedna pani zamestnankyňa na DÚ mi povedala,že musí doložiť aj čestné prehlásenie o tom že bol dobrovoľne nezamestnaný na to úplne iná pani pri ktorej som dávala DP ja mi povedala že to dokladať nemusí.Tak ako teraz?Je to potrebné?
    Načo je potom v DP uvedené

    "Vyhlasuje, že všetky údaje uvedené v daňovom priznaní sú právne a úplné" ?

    K čomu sa uvádza dátum a podpis daňovníka ...
    Žiadne čestné prehlásenie, ani potvrdenie z UP o dobe evidencie neprikladám, DU zatial nikdy nič nereklamoval (dobu evidencie uvádzam v osobitných záznamoch daňovníka).

    23denyy je offline (nepripojený) 23denyy

    23denyy
    Tiež si myslím že to nieje treba...zajtra to idem poslať poštou a potom sa uvidí.Ďakujem zatial.

    SKNACE a čestné prehlásenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.