Zavrieť

Porady

Daň z prenájmu

Dobrý deň,
chcel by som sa poradiť ohľadne dane z prenájmu.Prenajímam garzónku 16 m2 a je to môj jediný príjem.Som dlhodobo nezamestnaný so zdravotnými problémami .Podal som daňové priznanie viac menej ako minulý rok a dnes mi volala pani z daňového úradu že som to zle vypísal.Že vraj sa menil zákon a nemám nárok na odpočítanie a zníženie dane 3559,30 €.
V priznaní mi vyšla 0 tak ako minulý rok a že podľa nového mám platiť daň cca 315 €.Viem že pani nevymýšľa zákony ale ja som pred problémom.Nemám z čoho zaplatiť.Od štátu som si nenárokoval žiadne peniaze ,iba za mňa platí zdravotné poistenie čo je povinné a ja nemám nazvyš ani cent.
Pracoval som a odvádzal pravidelne dane 21 rokov.
Po odpočítaní výdavkov na energie a správcovi mi zostáva mesačne len na najnutnejšie.Bývam v paneláku kde tiež po mne chcú peniaze,v obchode mi tiež nedajú nič zadarmo ani v lekárni.
Otázka čo robiť aby som neplatil daň lebo nemám z čoho a zdá sa mi čudné že u mňa na život zákon nepočíta s réžiou na stravovanie a bývanie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.