Zavrieť

Porady

Problem ext. HDD

Zravim mam taky problem s externym hardiscom (western digital 1tb 3,5palca) ze sa donho neviem dostat . Ked ho pripojim k pocitacu pocujem pipnutie ze sa pripojil ale nezobrazi sa medzi diskami , tak som ho skusil nechat pripojeny a restatoval pocitat potom sa uz zjavil ale ked som nan klikol vyskocilo okienko "you need to format disc before you can use it " Robieval to aj predtym par dni ale ked som to zrusil 2-3 krat naskocil , to iste robieval aj ked som klikal na jednotlive zlozky na hardisku . Snazil som sa stiahnut niake softweri na opravo ale moc sa do to nevyznam . Mam na disku 800gb dat takze formatovanie je maximalne nepriatelne prosim poradte !!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Najrýchlejšie je vybrať HDD z boxu ,pripojiť priamo k PC a spustiť na HDD kontrolu na chyby.Stalo sa mi že po pripojení externého HDD k PC vyskočila hláška ,že HDD treba naformátovať ,ale po pripojení priamo k PC HDD nabehol bez problémov.
    Ak sa pytas nato ci som ho odpajal bezpecne tak nie . Len sem tam . Vacsinov ked ho beriem prec od pocitaca tak sa ponahlam a jednoducho ho vytiahnem

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    To že jednoducho iba vytiahneš z USB pri 3,5" až taký problém nie je ,ale ak ho iba tak jednoducho aj následne vypneš od napájania ,vtedy ak číta ,tak to už problém je.
    To zas nie , to sa stalo raz ked nam vypadla elekrina ale to bolo uz davno , skusim ho rozobrat nasiel som na youtube navod

    jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

    jahoszmsk
    rozoberieš ho a čo ďalej? som myslel že chceš zachrániť uložené dáta, dúfam že Ti pomôže rada #2.

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Tominko000 Pozri príspevok
    Prirpojicho priamo som mal v plane ale najprv by som potreboval vediet ako sa to robi
    Ak je to SATA HDD ,tak pripojíť ho cez Sata kábel k základnej doske + ešte pripojíš na HDD napájanie od zdroja a je to.Samozrejme pri vypnutom PC.
    Rucuva nejde. Ani ostatne co som skusal , nasli disc G aj ho mam vypisani medzi diskami ale vsetky programy vypisuju chybu . Inac predtym som ho mal medzi diskami ze WD mass storage a teraz je Local disc(G)

    jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

    jahoszmsk
    klikni pravým tl. myšky na ikonu Počítač, vyber Spravovať, klikni na Správa diskov a pozri sa či tam je ten HDD.

    ešte som našiel niečo
    http://viktor.johanesville.net/blog/...zeny-harddisk/
    Naposledy upravil jahoszmsk : 03.04.12 at 17:46 Dôvod: Doplnil.
    No je veru tam . Asi skusim zobrat do niakeho PC shopu a zoberiem si ponaucenie ako zaobchadzat s HDD a ze treba zalohovat data
    Untitled1.jpg  

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Keď dobre vidím ,tak ten HDD ma písmeno jednotky G ,ale problém je že ho PC vidí ako RAW a nie NTFS.

    jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

    jahoszmsk
    čiže ako nenaformátovaný disk. takže už žiadne formátovanie, už len skús zálohovať uložené súbory kým sa to ešte dá.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.