Zavrieť

Porady

Opravne DP (2005)

Pozeram, ze som spatne spocital ciselka DPH za rok 2005 (vsetky 4 stvrtocne DP), tak prosim o strucne odpovede (uplatnil som si odpocet na nieco, co som nemal):

1. mal by som podat opravne DP za vsetky 4 zdanovacie obdobia?
(alebo to ide aj inak?)
2. doplatit DPH (par sto korun) mozem naraz (jednou uhradou)?
(alebo za kazde obdobie samostatna uhrada)
3. bude tymto dan vysporiadana, alebo mam cakat naslednu kontrolu so sankciami?

vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bendži je offline (nepripojený) bendži

    bendži
    1. podavas dodatocne danove priznanie za kazde zdanovacie obdobie, v ktorom si zistil rozdiel oproti riadnemu DP,ktore si podal v riadnom termine

    2. DPH by som doplatila samostatnymi uhradami za jednotlive obdobia, nakolko uvadzas v specifickom symbole, ktoreho obdobia sa platba tyka - to je moj nazor

    3. či môžeš očakávať kontrolu, záleží od správcu dane, ako sa rozhodne a tiež aj od výšky rozdielu. Sankcie zrejme budú z rozdielu nezaplatenej dane

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    bendži
    1. podavas dodatocne danove priznanie za kazde zdanovacie obdobie, v ktorom si zistil rozdiel oproti riadnemu DP,ktore si podal v riadnom termine

    2. DPH by som doplatila samostatnymi uhradami za jednotlive obdobia, nakolko uvadzas v specifickom symbole, ktoreho obdobia sa platba tyka - to je moj nazor

    3. či môžeš očakávať kontrolu, záleží od správcu dane, ako sa rozhodne a tiež aj od výšky rozdielu. Sankcie zrejme budú z rozdielu nezaplatenej dane
    Súhlasím, iba doplním pre zadávateľa otázky. On hovoril o opravnom, to podávame vtedy, ak zistíme chybu a už sme podali DP, ale ešte nie je termín na podanie DP, teda pôvodné opravíme, preto to opravné-do dátumu podania priznania, toto OP je bez sankcii .

    bendži je offline (nepripojený) bendži

    bendži
    za rok 2005 už ale ťažko podá opravné DP, preto som písala o dodatočnom DP... :-)

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    bendži
    za rok 2005 už ale ťažko podá opravné DP, preto som písala o dodatočnom DP... :-)
    V odpovedi som iba vysvetlila zadávateľovi otázky, že sa mýlil, keď písal o OP.
    Nespochybnila som tým Tvoju odpoveď.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.