Zavrieť

Porady

Pozor na reištaláciu windowsu po pridelení identifikátora.

Týmto chcem všetkých upozorniť všetkých na jednu maličkosť ohľadne idefikátora na drsr.sk čo sa mi stala:
Vytvoril som si identifikátor, spravil dohody klientom všetko som odovzdal ako som mal, ale začal som mať problémy s windowsom (identifikátor s tým nemá nič spoločné), tak som si povedal, že ho reinštalujem. Čo sa mi ale nestalo: Po reinštalácii mi nefungoval identfikátor, tak som volal na technickú pomoc drsr. A tam mi bolo povedané, že pri žiadosti o identifikátor sa mi vytvoril adresár vo windowse a pokiaľ som si ho nezálohoval tak musím vytvoriť nový identfikátor a nové dohody atd.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    bodliak Pozri príspevok
    Hm, zahodil si kluce. Tie subory si si mal odzalohovat aj keby si nic reinstalovat nechcel.
    Nic si z toho nerob, nie si ani prvy ani posledny.
    A mozno casom pribudnu ludia, co tieto kluce drzia stale na c: disku a niekto im ich ukradne a zneuzije...
    šak stále z domenicom.office vravíme, že zep je zep

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    jmparazit Pozri príspevok
    Týmto chcem všetkých upozorniť všetkých na jednu maličkosť ohľadne idefikátora na drsr.sk čo sa mi stala:
    Vytvoril som si identifikátor, spravil dohody klientom všetko som odovzdal ako som mal, ale začal som mať problémy s windowsom (identifikátor s tým nemá nič spoločné), tak som si povedal, že ho reinštalujem. Čo sa mi ale nestalo: Po reinštalácii mi nefungoval identfikátor, tak som volal na technickú pomoc drsr. A tam mi bolo povedané, že pri žiadosti o identifikátor sa mi vytvoril adresár vo windowse a pokiaľ som si ho nezálohoval tak musím vytvoriť nový identfikátor a nové dohody atd.
    asi tomu nerozumiem - prečo sa dá potom prihlásiť na ezú, podať a podpísať podanie keď mám celú zložku pki-fs s dvomi súbormi na usb kľúči cez hociktoréhé pc?

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Rozhovorov s technickou podporou drsr som mal už viac. A vždy mi povedali nejakú hlúposť.
    Chyba bola na ich strane ale nútili ma doinštalovávať komponenty, ktoré netreba.

    Takže neverím ani tomuto.
    Máš adresár PKI-FS a jeho obsah ? (ks a p12)

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    jmparazit Pozri príspevok
    nemam
    Hm, zahodil si kluce. Tie subory si si mal odzalohovat aj keby si nic reinstalovat nechcel.

    Nic si z toho nerob, nie si ani prvy ani posledny.
    A mozno casom pribudnu ludia, co tieto kluce drzia stale na c: disku a niekto im ich ukradne a zneuzije...


    Preto:
    1. kluce by nemali byt pohodene len tak, odporucam ich presunut na USB kluc, najlepsie sifrovany
    2. odzalohovat na bezpecne miesto, a este lepsie na viac bezpecnych miest
    3. odstranit adresar C:\PKI-FS a jeho obsah z pocitaca

    Sam mam kluce na sifrovanom USB, ktory nosim so sebou.
    Naposledy upravil bodliak : 05.04.12 at 09:57 Dôvod: doplnene

    jmparazit je offline (nepripojený) jmparazit

    jmparazit
    hej zahodil som klúče o ktorých som nevedel ani že ich mam.
    Ešte som sa nestretol s takýmto zabezpečením stránok.

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    srska Pozri príspevok
    šak stále z domenicom.office vravíme, že zep je zep
    Technický rozdiel je len v tom, že ZEP (kľúče) máš na certifikovanom zariadeni, z ktorých ich nevydoluješ.
    Nemôžeš si spraviť druhý kľúč alebo kartu na podpisovanie.

    Tu sú kľúče v adresári, o ktorom amatér ani netuší. Pritom keď chodím po klientoch, každý to má proste na c: disku, keby som chcel, tak ich zbieram ako maliny. A v tom spočíva tá katastrofa.

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    doteraz som nevedel o čom sa bavíte, ani teraz síce nie som o nič múdrejší, len dnes som v úžase zistil že je to z oblasti daní lebo nemôžem otvoriť na drsr to slávne okienko do sveta daňových priznaní. prečo som sa ja somár sprostý neučil po angicky, by som bol múdrejší ako nejaký živnostník čo niečo vyrába a jeho schopnosti mu umožňujú vypĺňať rôzne daňové priznania

    Pozor na reištaláciu windowsu po pridelení identifikátora.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.