Zavrieť

Porady

Stravne listky dopredu,pozadu?

Prosim Vas je niekde v zakonoch stanovene, kedy musia byt stravne listky poskytnute? Ci sa mozu po skonceni mesiaca na vyplatu spatne za odrobeny mesiac. Alebo dopredu na predchadzajuci mesiac a potom sa v dalsom mesiaci dorovnava ich pocet podla toho, ci zamestnanec mal PN, ci dovolenku(ak mu SL v tychto obdobiach neposkytujeme). Pri sluzobnej ceste ma zamestnanec narok na zalohu na stravne napr., takze je spravne poskytnut SL pozadu? Preluskala som temy a nenasla som odpoved. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Za dnes dodaný SL sa včera nenajem. Takže SL vopred na aktuálny mesiac (ideálne v prvý prac. deň), počet ponížený s ohľadom na neodpracované dni v mesiaci predchádzajúcom.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    jandi Pozri príspevok
    Prosim Vas je niekde v zakonoch stanovene, kedy musia byt stravne listky poskytnute? Ci sa mozu po skonceni mesiaca na vyplatu spatne za odrobeny mesiac. Alebo dopredu na predchadzajuci mesiac a potom sa v dalsom mesiaci dorovnava ich pocet podla toho, ci zamestnanec mal PN, ci dovolenku(ak mu SL v tychto obdobiach neposkytujeme). Pri sluzobnej ceste ma zamestnanec narok na zalohu na stravne napr., takze je spravne poskytnut SL pozadu? Preluskala som temy a nenasla som odpoved. Dakujem.
    Asi si málo lúskala, pretože o poskytovaní stravy je tu príspevkov neúrekom. Prax je taká, že SL poskytuje zamestnáv. vopred na mesiac, v nasledujúcom robí korekciu, teda skúma, či nedostal viac ako mal, a upraví nový nárok. Pri PC neposkytujeme stravu, ale stravné, ale už podľa iného zákona , ako SL. Kuk ZP a Zákon o CN.

    jandi je offline (nepripojený) jandi

    jandi
    Paula Pozri príspevok
    Za dnes dodaný SL sa včera nenajem. Takže SL vopred na aktuálny mesiac (ideálne v prvý prac. deň), počet ponížený s ohľadom na neodpracované dni v mesiaci predchádzajúcom.
    Dakujem za odpoved, tiez to takto vnimam, ale jedna kocka mzdarka mi povedala, ze oni davaju pozadu, tak hladam, ci je to aj takto spravne, pretoze je to jednoduchsie z pohladu dorovnania poctu a aj mzdovy program by mi to takto robil sam, keby to bolo pozadu.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Predstav si, že dostaneš lístky pozadu, to budeš celý mesiac chodiť na obed za vlastné? Pre zamestnancov je to vzdávanie vopred prijateľnejšie. A aj so mzdovým programom nebude problém, jednoducho napr. výplata za apríl, zrážka za vydané stravenky na apríl.

    Stravne listky dopredu,pozadu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.