Zavrieť

Porady

export do USA

ahojte poraďáci
síce som s tým zabil len málo času, ale vcelku súrne by som potreboval info ohľadom exportu ( s.r.o.) tovaru do zahraničia, do USA. Viete mi poradiť linky, ktoré by som mohol preštudovať?
  • Ide o nábytkové kovanie. Potreboval by som vedieť:
  • akým spôsobom sa to preclieva (rovno cez dopravcu kontajnera?),
  • existuje nejaké vývozné clo?,
  • sú v tomto statku nejaké exportné obmedzenia?,
  • aké všetky doklady je nutné predložiť.
ďakujem!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    1. Vyvozne clo na totu komoditu neexistuje nikde v EU.
    2. Clo na tuto komoditu existuje v USA. Vyclievat sa to bude v USA a podla americkych zakonov.
    3. Pre tento typ komodit nema USA dovozne kvoty.
    4. Rataj s tym ze budes musiet poslat do USA vopred vzdy vacsie mnozstvo. Lebo zakaznici v USA si velmi potrpia na dlzku dopravy. Takze v case objednavania od zakaznika uz musi byt tovar v USA. Na skladovanie a rozosielanie odporucam pouzit nejaku fulfilmentovu firmu.
    5. Aby ta to nevyslo prilis draho na kus, budes musiet posielat minimalne kontajner.
    6. V cenovej politike musis ratat, ze pre predaj v ramci toho statu kde budes mat fulfilmentovy sklad budes musiet odvadzat prislusnemu statu Sales tax. Aby to bolo mozne, budes musiet v prislusnom state pred tym poziadat o registraciu typu "foreign company" na Secretary of State.
    7. Neviem akym sposobom chces prijimat z USA platby. Az 80 percent zakaznikov bude chciet zaplatit kartou. V USA nemas sancu zriadit si merchant account bez SSN. Ti zvysni budu chciet zaplatit sekom. Takze kvoli tomu budes musiet mat americky firemny bankovy ucet. Slovenske banky totiz spracovavaju seky v priemere 6 tyzdnov a uctuju si k tomu sialene poplatky.
    8. Je este vela toho co ma napada, ale tak nemozem ti poradit uplne so vsetkym co sa tyka biznisu v USA.

    opelech je offline (nepripojený) opelech

    opelech
    ďakujem.
    Čo sa týka prebratia tovaru a obchodu s ním v USA nie je pre mňa až tak podstatné, prebere ho firma môjho známeho, legálne registrovaného a trvale žijúceho v US. Mne teda ide len o vybavovačky zo strany exportu z EU a importu do USA. VIeš mi poradiť, kde si mám pozrieť, aké clo budem platiť v USA? Inak mi asi žiadne iné úhrady nenapadajú, okrem dopravy...

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Ono v USA sa colne sadzby pomerne dynamicky menia a obavam sa ze nic ako jednotny colny sadzobnik zverejnene nenajdes.
    Odporucam obratit sa na US Customs and Border Protection ci uz mailom alebo telefonicky a oni ti urcite platne sadzby povedia.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.