Zavrieť

Porady

Exekúcia zrážkami zo mzdy

Dostala som príkaz na začatie exekúcie zrážkami zo mzdy voči nášmu zamestnancovi. Chcem sa opýtať kto sa považuje za vyživovanú osobu v tomto prípade. On má družku a majú 1 dieťa. Nežijú spolu v spoločnej domácnosti. Sú, alebo nie sú považované za vyživované osoby.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Družka sa nepovažuje za vyživovanú osobu.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Dieta je urcite vyzivovana osoba.
    Ak spolu neziju v jednej domacnosti, na zaklade coho je druzka druzkou?

    Katarína111 je offline (nepripojený) Katarína111

    Katarína111
    Zamestnanec ma tak informoval, tiež mi to bolo čudné. Ale teda v takomto prípade tá jeho "partnerka" alebo čo vlastne je - nie je považovaná za vyživovanú osobu?

    romy16 je offline (nepripojený) romy16

    romy16
    Dobrý deň
    Chcem sa spýtať, či zamestnanec musí nejako zamestnávateľovi preukázať dokladmi, že je ženatý a že má deti, aby mu zamestnávateľ mohol uznať nepostihnuteľnú časť mzdy pri zrážkach zo mzdy.

    romy16 je offline (nepripojený) romy16

    romy16
    Dobrý deň,
    potrebovala by som keby mi niekto potvrdil správnosť výpočtu zrážky zo mzdy na vykonanie exekúcie. Zamestnanec má 2 deti a je rozvedený. Ide o neprednostnú pohľadávku. Jeho čistá mzda je 331,80 €.
    331,80 € mínus 214,02 € (to zn. 116,74 nepost.suma na povinného + 97,28 na 2 deti) = 117,78 € postihnuteľný zostatok čistej mzdy.
    Zrážka zo mzdy bude vo výške 1.tretiny, teda 39,26 €. ? Zamestnancovi sa vyplatí suma 292,54 €?

    romy16 je offline (nepripojený) romy16

    romy16
    Dobrý deň,
    potrebovala by som keby mi niekto potvrdil správnosť výpočtu zrážky zo mzdy na vykonanie exekúcie. Zamestnanec má 2 deti a je rozvedený. Ide o neprednostnú pohľadávku. Jeho čistá mzda je 331,80 €.
    331,80 € mínus 214,02 € (to zn. 116,74 nepost.suma na povinného + 97,28 na 2 deti) = 117,78 € postihnuteľný zostatok čistej mzdy.
    Zrážka zo mzdy bude vo výške 1.tretiny, teda 39,26 €. ? Zamestnancovi sa vyplatí suma 292,54 €?
    Okrem toho nám ešte priniesol rozsudok súdu, podľa ktorého platí na deti výživné v sume 100 € na každé dieťa osobitne. Neviem, či tú sumu výživného mu môžem uplatniť ako nepostihnuteľnú časť, alebo nie, keďže výživné si platí sám a my ako zamestnávateľ mu ho nezrážame zo mzdy.

    Exekúcia zrážkami zo mzdy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.