Zavrieť

Porady

daňový bonus

Dobrý deň,
chcem sa spýtať za aké obdobie sa môže spätne požiadať o vyplatenie daňového bonusu cez dodatočné DP u živnostníka. Môj známy si 1. krát uplatnil daňový bonus za syna v daňovom priznaní za rok 2011. Mám informácie, že môže požiadať o vyplatenie daňového bonusu spätne za 3 roky (neviem či je to tak). Neuplatňoval si daňový bonus nakoľko neuviedol svojej účtovníčke, že má syna. Znamená to, že si môže uplatniť bonus za rok 2011, 2010 a 2009 alebo aj za rok 2008?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Musel by podat dodatocne DANOVE PRIZNANIA za roky 2010 a 2009,
    ale treba si prejst aj riziko pokut, aby nedostal vyssiu pokutu ako dostane danovy bonus (ak vobec mal v tych rokoch nan narok).
    Mila123 Ivka prečo pokutu? veď bude podávať DDP....

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Presne toto riešim aj ja .... od roku 2008 si neuplatňoval aj môj klient.... Na DÚ mi povedali , že si môže aj za tento rok..pokuty nespomínali, akurát dodatočné DP treba robiť na tlačivách ktoré platili v tom ktorom roku.
    mariannka13 ďakujem

    mariannka13 je offline (nepripojený) mariannka13

    mariannka13
    nárok na daňový bonus mal (spĺňa všetky podmienky). Aká pokuta mu môže hroziť???
    DanielaSL Podľa mňa žiadna ....

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    mariannka13 Pozri príspevok
    nárok na daňový bonus mal (spĺňa všetky podmienky). Aká pokuta mu môže hroziť???
    Cisto teoreticky by nemal ziadnu, ale poradila by som sa o tom na Danovom urade:
    http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?...rticleId=22473

    kampari je offline (nepripojený) kampari

    kampari
    ahojte,
    ja by som sa chcela spýtať takúto vec: za mesiac február som vyplatila zamestnancom rozdiely z ročného zúčtovania, mali preplatky. za február som preddavky neodviedla DÚ, nakoľko som si o tie rozdiely zo zúčtovania ponížila odvody a ešte som si potrebovala v mesačnom hlásení odpočítať aj priznanú a vyplatenú sumu daňového bonusu zamestnancom, ale nebolo z čoho (čiže v r. 7 som mala nulu)...môžem si ponížiť odvod preddavkov za mesiac marec, aby som nemusela žiadať o poukázanie sumy rozdielu daňového bonusu teraz keď budem podávať prehľad? čiže môžem si v r.5 prehľadu odpočítať DB za marec + DB za február?
    Ďakujem

    bibi293 je offline (nepripojený) bibi293

    bibi293
    Keď boli podané DP za rok 2008,2009,2010 a podáš dodatočné DP za tie roky je to bez pokuty, ale ak neboli podané DP a podáš teraz na uplatnenie DB bude to s pokutou cca 30,- EUR na jedno DP ,tak stále sa oplatí.Za rok 2011 už si uplatnil v DP.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.