Zavrieť

Porady

bez materskej

Dobré ráno, zistila som, že žena môže síce ostať na materskej, ale bez príspevku. Je to možné, alebo tomu nerozumiem.
V roku 2009 skončila materskú a z nadbytočnosti ukončila prac pomer. Tak bola na rodičovskom do marca 2012, teraz si nemôže nájsť prácu a ešte k tomu je tehotná. Termín má v októbri. Mne to vychádza, že nedostane nič.
Prosím vás, dá sa niečo s tým urobiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Prečo nič? Po pôrode jej vznikne nárok na rodičovský príspevok vo výške 194,70 eur.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    IvetaH Pozri príspevok
    Dobré ráno, zistila som, že žena môže síce ostať na materskej, ale bez príspevku. Je to možné, alebo tomu nerozumiem.
    V roku 2009 skončila materskú a z nadbytočnosti ukončila prac pomer. Tak bola na rodičovskom do marca 2012, teraz si nemôže nájsť prácu a ešte k tomu je tehotná. Termín má v októbri. Mne to vychádza, že nedostane nič.
    Prosím vás, dá sa niečo s tým urobiť?
    Počas materskej nemôže dostať od zamestnávatela výpoveď ani z nadbytočnosti, zrejme ukončila pracovný pomer dohodou (prečo to robila, nechodí na Poradu ?). Tým prišla o poistenie v nezamestnanosti aj dobu nem.poistenia v prípade opakovaného pôrodu.
    Teraz už naozaj nič neurobí, nemá 270 dní nem.poistenia, tak jej vznikne nárok len na rod.príspevok od mesiaca, v ktorom sa dieťa narodí.

    IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

    IvetaH
    No klasika, po roku sa hlásila do roboty, ale bola nadbytočná, už mali náhradu, slobodnú, bez záväzkov a k dispozícii 12 hodín denne.
    Čo vám na to poviem. A prečo súhlasila neviem, možno odstupné alebo neviem nad čím rozmýšľala, možno stres, sklamanie.
    No tých 194 € viem, len je to málo.
    Ďakujem vám pekne za ochotu.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Vieš ak tá babenka nepremýšľala, tak my s tým nič nenarobíme.
    Do konca januára mala možnosť prihlásiť sa na DNP ešte za starých podmienok. A neverím, že to druhé bábo je neplánované. Ako keby aspoň robotu mala, tak ešte možno dáka možnosť by bola, ale ak nemá ani prácu ani to DNP tak bohužial.

    IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

    IvetaH
    Ale má dohodu, ale to je nič. A či bolo plánované, som sa nepýtala. Skôr si myslím, že keby bolo plánované, tak niečo robí.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    IvetaH Pozri príspevok
    Ale má dohodu, ale to je nič. A či bolo plánované, som sa nepýtala. Skôr si myslím, že keby bolo plánované, tak niečo robí.
    dohodár nie je nemocensky poistený, nárok na materské jej nevznikne.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    IvetaH Pozri príspevok
    No tých 194 € viem, len je to málo.
    Ďakujem vám pekne za ochotu.
    .. a vieš koľko je veru takých, čo len toto (RP) poberajú a voľajako vystačia .. však mohla niečo urobiť !!!

    IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

    IvetaH
    Mohla niečo urobiť, ale sú ľudia, čo ani počítač nemajú a ani nevedia, že niečo môže byť postavené na termínoch, lehotách a tak. Má prenádhernú domácnosť, nikde ani prášok (na rozdiel odo mňa), vždy všetko vyluxované, voňavé a to, že nevie ani náhodou nič o zákonoch, no čo už. Je rad, že skončila učňovku. Určite prežije, len som sa chcela uistiť, že naozaj sa jej nedá pomôcť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.