Zavrieť

Porady

Vodicsky preukaz C a DPH

Ahojte, potreboval by som poradit: SZCO, platca DPH si potrebuje pre svoje podnikanie obcas pozicat auto s hmotnostou nad 3,5 t, chce si to aj zmluvne podchytit (spisat nejaku zmulvu o prenajme). Nemal ale vodicsky preukaz skupiny C, tak si ho spravil. Je v tomto pripade rozsirenie vodicskeho preukazu na skupinu c vydavkom na dosiahnutie, zabezpecneie a udrzanie prijmov t.j. moze si ho dat nakladov, uplatnit si DPH z faktury za vodicsky kurz?
Vopred dakujem za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    Keďže zákon nedefinuje presne čo je rekvalifikácia a vzdelanie stotožňujem sa s názorom, že výdavok za vodičský preukaz je daňovo uznateľný za určitých podmienok, resp. ako si to vie daňovník obhájiť. Ak by kúpil a zaradil do majetku nákladné auto za účelom dosiahnutia príjmov - jednoznačne VOZD ..........potrebuje si pre svoje podnikanie auto občas požičať, tu by som rozhodne postupovala opatrnejšie

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    Podľa mňa to nie je výdaj na dosiahnutie, zabezpečenie a udržanie príjmu a tým pádom nie je nárok ani na odpočet DPH.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Katarina Pozri príspevok
    Podľa mňa to nie je výdaj na dosiahnutie, zabezpečenie a udržanie príjmu a tým pádom nie je nárok ani na odpočet DPH.
    ...a prečo nie? Veď v zadaní píše, že pre svoje podnikanie si občas musí vypožičať také auto..... Veď aj výdavok za požičanie auta má určite ako VOZD, a aby ho mohol odšoférovať sám (čo ho vyjde lacnejšie, ako prepravná služba), kľudne. Ja by som dala riadny VOZD a tým pádom aj nárok na odpočet DPH.

    Vodicsky preukaz C a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.