Zavrieť

Porady

word-zarážky

Ahojte potrebujem poradiť so zarážkami vo worde. Píšem bakalársku prácu a vedúca práce mi napísala smernicu ako mám robiť nadpisy, spôsobom: Formátovanie: Zarážka: vľavo: 0,12cm, Viacúrovňové + Úroveň: 1+štýl číslovania: 1,2,3, ... + číslovať od:1 + Zarovnanie: vľavo+ zarovnať na: 1,27cm + zarážka: 1,9
neviem si s tým rady, zdá sa mi nejako moc tých údajov a tom a neviem kde to všetko zadefinovať. Vedel by niekto poradiť??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    Sthruska má pravdu. Je to v nastavení zobrazovania, viď obrázky (W2010, W2003)
    P.
    Word2010_kody_poli.JPG  
    Word2003_kody_poli.JPG  
    1/1

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Zarovnanie = kde začína číslovanie nadpisu
    Zarážka = kde začína text nadpisu. Aj na ďalšom riadku.
    V Tvojom prípade to znamená, že na číslovanie máš k dispozícii 6,3 mm

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Mir024 Pozri príspevok
    Ahojte potrebujem poradiť so zarážkami vo worde. Píšem bakalársku prácu a vedúca práce mi napísala smernicu ako mám robiť nadpisy, spôsobom: Formátovanie: Zarážka: vľavo: 0,12cm, Viacúrovňové + Úroveň: 1+štýl číslovania: 1,2,3, ... + číslovať od:1 + Zarovnanie: vľavo+ zarovnať na: 1,27cm + zarážka: 1,9
    neviem si s tým rady, zdá sa mi nejako moc tých údajov a tom a neviem kde to všetko zadefinovať. Vedel by niekto poradiť??
    upraviť štýly ... napr. Nadpis1, .... alebo si vytvor vlastne štýly len pre bakalarku

    pozri tvorbu a úpravu štýlov v pomocníkovi

    Mir024 je offline (nepripojený) Mir024

    Mir024
    sthruska Pozri príspevok
    Zarovnanie = kde začína číslovanie nadpisu
    Zarážka = kde začína text nadpisu. Aj na ďalšom riadku.
    V Tvojom prípade to znamená, že na číslovanie máš k dispozícii 6,3 mm
    Ok trochu ma do toho dostávaš, len mi nejde stále do hlavy kde je potrebné tie hodnoty zadať aby to bolo správne a upravilo sa to podľa toho. a hlavne keď sú uvedené dve hodnoty na zarážku, jedna je 0,12 a druhá 1,9 tak potom čo s tým.
    na druhý nadpis mám tiež viacero hodnôt, kde treba zarovnať na 0cm + zarážka 0,82cm, zarážky: nie je v 2,54 cm

    Mir024 je offline (nepripojený) Mir024

    Mir024
    1Dara Pozri príspevok
    upraviť štýly ... napr. Nadpis1, .... alebo si vytvor vlastne štýly len pre bakalarku

    pozri tvorbu a úpravu štýlov v pomocníkovi
    štýly mám spravené a celú prácu, s tým až taký problém nemám, kde si zadefinujem veľkosť písma, číslovanie ... ale tie hodnoty zarážky a zarovnania som tam nenašiel kde by to bolo možné spraviť, je tam akurát možnosť odseku kde zadám jeden údaj o zarážke, len ja ich mám dva + to zarovnanie.

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Môžeš použiť aj iný postup. Vyber si daný nadpis. Zobraz si vodorovné pravítko a pomocou posuvníkov si nastav požadované hodnoty. Potom si vyber formátovanie/štýl a daj ho "Nastaviť podľa výberu" či tak nejako.

    Mir024 je offline (nepripojený) Mir024

    Mir024
    sthruska Pozri príspevok
    Môžeš použiť aj iný postup. Vyber si daný nadpis. Zobraz si vodorovné pravítko a pomocou posuvníkov si nastav požadované hodnoty. Potom si vyber formátovanie/štýl a daj ho "Nastaviť podľa výberu" či tak nejako.
    No o tomto som veru nevedel, a vyzerá to ako dobré riešenie. Budem to aplikovať asi podľa toho. Ďakujem veľmi pekne

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Okrem toho v nástrojovej liste:Formát>Odrážky a číslovanie si vyberieš tvar, spôsob číslovania, viacúrovňové, štýly zoznamov. Pri tom poslednom si môžeš vytvoriť presne na mieru.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Mam tiez problem s wordom (pri pisani dp).
    Neznasam word, ale musim v nom pisat.
    Nieco som niekde omylom stlacil a teraz miesto krizovych odkazoch mi to hadze v celej praci
    {REF _Ref249586 \* MERGEFORMAT},
    Ak oznacim cely dokument a dam pravim tl. mysi a prepnut kod pola, tak sa to vsetko upravi a je to OK (az na hlavicku a paticku, ta ostane v tom blbom formate )
    Ak ale subor zavrem a otvorim ho znova, tak zase to zobrazuje blbo.
    Ak idem na iny PC a subor otvorim tam, tak je vsetko OK.
    Takze je jasne, ze som nieco omylom stlacil a prestavil zobrazovanie.
    Takze ak niekto vie ako to prestavit, tak ma u mna pivo

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Choď do nastavení wordu a tam si to skontroluj. Pokiaľ sa nemýlim, mala by tam byť možnosť ako zobrazovať polia.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    ano bolo to v tom, ten obr. moc pomohol (blby word )
    btw sposobila to klavesova skratka Alt+F9
    Naposledy upravil Fero11 : 22.04.12 at 05:33

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.