Zavrieť

Porady

účet 429 verzus 431

Len na základe zápisu z valného zhromaždenia je možné HV r.2011 /sú431/ preúčtovať na účet 429?
Lebo zajtra dávame mimor. ÚZ r. 2012 na DÚ a neviem, či HV r.2011 máme nechať na 431, kedže ešte nebola schválená ÚZ r.2011 val. zhromaždením?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    takže máme informácie, prečo sa robí mimoriadna účtovná závierka (konkurz) - plne súhlasím s Kejkou, že je to podstatná informácia, či prišla ako blesk z čistého neba, nevieme, nepoznáme situáciu...

    V každom prípade, podľa postupov účtovania, §7, ods. 4 .... ak príslušný orgán účtovnej jednotky do konca účtovného obdobia nerozhodol o rozdelení zisku, možno tento zisk alebo jeho časť účtovať na účte 428 – Nerozdelený zisk minulých rokov (v prípade straty na účte 429 - Neuhradená strata minulých rokov)....

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    ... hops, až teraz som si všimol, že ide o mimoriadnu UZ za ROK 2012 - a teda mešial by sa VH za rok 2011 a 2012.
    žial (chvalabou) s mimoriadnymi UZ nemám praktické skúsenosti, ale v tomto prípade by som preúčtoval VH r. 2011 na 429... hoci je pravda, že nepoznáme dôvod mimoriadnej UZ... (rok 2011 bol uzavretý za predpokladu nepretržitej činnosti firmy ?)
    Naposledy upravil Stefan2005 : 19.04.12 at 12:09

    beh je offline (nepripojený) beh

    beh
    rok 2011 bol uzavretý k 31.12.2011 tak ako skoro v každej firme. Ale v r.2012 bol vyhlásený konkurz, treba nám podať mimoriadnu ÚZ r. 2012 takže teraz fakt neviem, či mám preúčtovať HV r.2011 / i keď nato nemám doklad a asi ani mať nebudem/ na sú 429????????
    Prosím súrne radu!!!!!!!! Moc ďakujem

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    beh Pozri príspevok
    rok 2011 bol uzavretý k 31.12.2011 tak ako skoro v každej firme. Ale v r.2012 bol vyhlásený konkurz, treba nám podať mimoriadnu ÚZ r. 2012 takže teraz fakt neviem, či mám preúčtovať HV r.2011 / i keď nato nemám doklad a asi ani mať nebudem/ na sú 429????????
    Prosím súrne radu!!!!!!!! Moc ďakujem
    tiež s tým nemám skúsenosť, ale ak už teraz vstupujete do konkurzu, je to významná informácia a mala byť v Poznámkach k RUZ 2011 - bola? takže isto rok 2011 nemal byť z tohto hľadiska uzavretý ako v každej firme.
    ja by som 431 nechala tak, urobila novú analytiku, takže po vstupe do konkurzu bude na VH 2011+2012. Viem si však nasmerovať 431 na riadok v Súvahe-neuhradená strata. Takže vo výkazoch by to bolo tak, ako keby si to preúčtoval. V poznámkach by som to okomentovala.

    beh je offline (nepripojený) beh

    beh
    ďakujem za rady, v UZ r.2011 v Poznámkach sme spomenuli . že od toho a toho dátumu, fy je v konkurze...
    Za r. 2012 sme mimor. UZ už odovzdali, program KROS mi to aj bez preúčtovania prehodil na 429. Takže v súvahe to figuruje v riadku 086, snáď to bude OK.

    účet 429 verzus 431

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.