Zavrieť

Porady

stavebny pozemok

Dobry den.Da sa zmenit ked je pozemok vedeni ako zahrada,da sa previest na stavebny pozemok?Mam pozemok v obci klasika dom+zahrada(980m2)Ozval sa mi jeden pan ze ci by som bol ochotny predat mu cca 600m2.Hacik je v tom ze je to vedene ako zahrada,isto mu to nepredam za par €.Da sa to zmenit na stavebny pozemok?

Je tu este jeden problem na dom a pozemok je tarcha hypoteky.Informoval som sa v banke ci sa da predat povedali ze sa to da ze mam vacsiu zabezpeku.Co by som musel spravit alebo sa informovat?geodezia ci v akej institucii?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Predaj mu to za cenu stavebného pozemku tak, ako je to a o zvyšok nech sa stará sám.

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Ak je to v intraviláne a nie je to záhradkárska oblasť, tak by s tým nemal byť problém. Pre istotu môžte nahliadnuť do územného plánu resp. požiadať stavebný úrad o územnoplánovaciu informáciu na danú parcelu. Pred predajom budete potrebovať písomný súhlas banky, odčleniť predávaný pozemok, geodet zameria a spraví nový geometrický plán.

    ferri.222 je offline (nepripojený) ferri.222

    ferri.222
    a nevies ake su poplatky za zameranie geodetom a spravenie noveho geometrickeho planu?Alebo poplatky za prevedenie pozemku na stavebny pozemok.

    ferri.222 je offline (nepripojený) ferri.222

    ferri.222
    len teraz neviem kolko si mam zapytat v tej obci som videl ceny od 10-16€ a pozemok je na tichej ulici v strede obce.zajtra sa mam s nim stretnut uvidim ako dopadnem
    Naposledy upravil ferri.222 : 22.04.12 at 09:01

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.