Zavrieť

Porady

Odpočet DPH z bločkov a faktúr za tankovanie

Prezrela som celé fórum, ale nenašla som 100%-nú odpoveď na moju otázku.Chcem sa opýtať na odpočet DPH z bločkov za tankovanie.Nevedieme knihu a jázd a preto si uplatňujeme 80 % z celkových nákladov.Len si chcem overiť či to robíme správne.Napr. 100 EUR bez DPH náklad za tankovanie za jeden mesiac teraz túto sumu dám do nákladov. 20 EUR DPH si odvediem na vstupe dám na účet 343. Potom vypočítam 20 % zo sumy bez DPH t.j. 20 EUR to je vlastne nedaňový náklad a z toho DPH je 4 EUR a túto DPH odvediem na výstupe.Je tento môj postup správny?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    emma01 je offline (nepripojený) emma01

    emma01
    Ja to robím tak, že si uplatním DPH len vo výške 80% (nevediem knihu jázd, ani žiadnu inú evidenciu), keď vychádzam z tvojho príkladu, tak je to 16 €. Do daň. uznaných nákladov zaúčtujem 80 € a zvyšok, teda 24 € zúčtujem do daň. neuznaných nákladov.

    Odpočet DPH z bločkov a faktúr za tankovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.