Zavrieť

Porady

vyňatie alebo zápočet

Snažim sa naštudovať ako sa vysporiada daňová povinnosť môjho manžela za rok 2005, ktory má v SR trvalý pobyt a v SR aj v Holandsku otvorené živnosti.
Prosím Vás, vie mi niekto vysvetlit pojmy "metóda zápočtu dane a metóda vyňatia príjmov". A ktorá metóda sa uplatňuje podľa zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia s NL?
Kdesi na porade som čítala, že v každom z týchto štátov musí podať DP a okrem toho v krajine daň.residencie /t.j. v SR/ prizná aj príjem z NL. Potvrďte mi, či to dobré chápem?
Mám zistené, že v NL sa podáva DP do 31.3.2006. K slovenskému DP musím doložiť nejakú kópiu holandského DP, alebo mi hol. daň.úrad dá nejaké potvrdenie o výške príjmu?
Závidim všetkým, ktorým je táto problematika jasná, lebo ja mám nočné mory z toho, ako to všetko urobím, aby to bolo v poriadku.
Ďakujem tým, ktorí majú trpezlivosť ešte vysvetľovať takého zdaňovanie.
A teraz má ešte napadlo - nebude mať zahraničný príjem vplyv na platenie poistného do soc.poisť., keď mu z príjmu, ktorý má v SR nevyplýva povinnosť plaťit - len dobrovoľne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Vikt,
    vyňatie - nemusíš uvádzať v DP oprava - musíš uviesť, ale to vynímaš.
    zápočet - započítaš daň, ktorá bola zaplatená v inom štáte.

    Musíš sa riadiť Zmluvou o zamedzením dvoj.zdanenia s Holandskom. Medzinárodná zmluva má prednosť pred našim zákonom.

    DU môžeš požiadať o posun termínu na odovzdanie DP , práve z dôvodu zahraničného príjmu.

    Daň /uhradenú v zahraničí/ musíš dokladovať z "Finančného úradu" štátu v ktorom bola táto daň odvedená.
    Naposledy upravil Muška : 29.03.06 at 19:47

    vyňatie alebo zápočet

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.