Zavrieť

Porady

Prepis pozemku z vlastnika ktorý nežije.

Prosím Vás, potrebujem poradiť pri prepísaní pozemku. Som spoluvlastníkom pozemku ,ale ten spoluvlastník už nežije. Má päť deti, ktoré by mi to aj darovali, ale ešte nemali dedičské konanie. Ako mám s dotyčnými urobiť darovaciu zmluvu ak na katastri je evidovaný ako vlastník ich nebohý otec.
Vopred veľmi pekne ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Po desiatich rokoch užívania ti môžu podpísať vydržanie s tým, že si to kedysi od ich otca kúpil ale ste to nezapísali ... Ak nebudú mať námietky oni, ani starosta hádam nebude.
    Dáša_ Pozri príspevok
    musíš počkať na dedičské konanie
    iná možnosť nieje? Dedičské konanie nemali a ani nemajú záujem robiť.
    Mária27 Pozri príspevok
    Po desiatich rokoch užívania ti môžu podpísať vydržanie s tým, že si to kedysi od ich otca kúpil ale ste to nezapísali ... Ak nebudú mať námietky oni, ani starosta hádam nebude.
    Neviem presne kedy vlastnik zomrel skúsim si to zistiť, my sme to neužívali, ale to by asi nevadilo. Zatial veľmi pekne ďakujem.

    jurmiro je offline (nepripojený) jurmiro

    jurmiro
    Nechápem, že dedičia "nemajú záujem robiť dedičské konanie". Dedičské konanie po smrti poručiteľa začína bez návrhu....ex offo

    hubatá je offline (nepripojený) hubatá

    hubatá
    V určitých rokoch sa nerobilo dedičské konanie "ex offo"....... to len v posledných rokoch ide úmrtný list priamo na súd.

    Návrh na prejednanie novoobjaveného majetku po poručiteľovi môže podať hocikto. Ja som to skôr pochopila že nechcú ho platiť, takže ak podáš návrh na súde v obvode ktorého zomrel, zaplatíš 6,5 €, pozvánky na dedičské konanie im notárka už pošle. Buď sa budú musieť splnomocniť navzájom, aby aspoň jeden dedič prišiel. Ak nie, notárka pod hrozbou pokuty ich donúti k účasti všetkých.

    jurmiro je offline (nepripojený) jurmiro

    jurmiro
    nuž neviem v ktorých určitých rokoch to bolo takto.....súčasná koncepcia dedičského konania sa uplatňuje od 1.1.1993. Treba rozlišovať medzi dedičským konaním a dodatočným prejednaním dedičstva. To prvé začína ex offo, druhé je návrhové konanie

    Prepis pozemku z vlastnika ktorý nežije.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.