Zavrieť

Porady

potvrdenie na dávku v nezamestnanosti

Dobrý deň,
bývalý zamestnanec skončil PP v 2010. Teraz prišiel, že potrebuje potvrdiť tlačivo na dávku v nezamestnaosti. Nie som si istá, či mu to môžem potvrdiť a druhá otázka je, za aké obdobie. PP trval od roku 2006 do 2010.
Ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    a len taký výcuc s tlačiva vydaného SP
    Poučenie
    (1) Zamestnávateľ je povinný v zmysle § 231 ods. 1 písm. l) zákona vydávať zamestnancom na ich žiadosť potvrdenia o rozhodujúcich skutočnostiach na účely sociálneho
    poistenia.
    (2) V zmysle § 237 ods. 1 zákona, ak fyzická osoba alebo právnická osoba, ktorá plní povinnosti podľa tohto zákona, nesprávne potvrdila skutočnosti rozhodujúce
    na nárok na dávku v nezamestnanosti, nároku na jej výplatu alebo jej sumu a v dôsledku toho sa dávka v nezamestnanosti poskytla neprávom alebo vo vyššej sume,
    ako patrila, je povinná nahradiť neprávom vyplatené sumy.
    (3) V zmysle § 75 ods. 2 písm. d) Zákonníka práce je zamestnávateľ povinný vydať zamestnancovi potvrdenie o zamestnaní a uviesť v ňom údaje rozhodujúce pre
    výpočet dávky v nezamestnanosti.


    A už len záverom, tiež som mala "múdru osôbku" a na predmetné potvrdenie čakám dodnes. A to som o vyplnenie požiadala doporužene aj s doručenkou, aby som mala istotu, že tlačivo prevzali. Vďaka neochote som sa dostala do riadnych finančných problémov, ale koho by to zaujímalo, keď mu výplata chodí pravidelne na účet
    Naposledy upravil willma : 04.05.12 at 11:41

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    andika333 Pozri príspevok
    príklad ked mám vymeriavaci základ 20 eur tak na mesiac máj dostanem 620 EUR?
    ak máš denný VZ 20 evri .. tak za celý máj dostaneš 310 evri
    .... v rozhodnutí máš všetky údaje!

    zamborskyjan je offline (nepripojený) zamborskyjan

    zamborskyjan
    K prvej časti otázky , podľa mňa môžte mu to potvrdiť. K druhej časti otázky , za celé obdobie, ktoré u Vás pracoval, t. z. od roku 2006- 2010. Soc.poist. na dávku si zoberie údaj, ktorý potrebuje, t.j.rok 2010.

    migelovci je offline (nepripojený) migelovci

    migelovci
    Na potvrdeni sa vypisuju len posledne 4 roky ktore bol u vas zamestnancom. (2007-2010) A samozrejme by som mu to potvrdenie spravila. Potrebuje to na urad prace.

    VRUBE02 je offline (nepripojený) VRUBE02

    VRUBE02
    Ďakujem za odpoveď.
    Príde mi to divné. Ak si tam napíše bývalý zamestnanec čokoľvek, budú vyplácať podľa toho? Alebo to tam kontrujú, tak potom načo obťažujú ľudí a tretia vec, čítam zákon (možno zle), že posledné dva roky majú vplyv na dávku v nezamestnanosti. Tak načo im je všetko.
    willma na tom tlačive si povinná uviesť požadované údaje. Nezamestnaný na tom základe bude mať vypočítanú výšku podpory.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    VRUBE02 Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď.
    Príde mi to divné. Ak si tam napíše bývalý zamestnanec čokoľvek, budú vyplácať podľa toho? Alebo to tam kontrujú, tak potom načo obťažujú ľudí a tretia vec, čítam zákon (možno zle), že posledné dva roky majú vplyv na dávku v nezamestnanosti. Tak načo im je všetko.
    .. akože si tam napíše čokoľvek?? .. veď práve preto potrebuje potvrdenie od teba - a ty sa tam aj musíš predsa podpísať, že ručíš za správnosť údajov!!! či?
    .. a skúmajú sa aj 4 roky dozadu ... (viď zák o SP)

    andika333 je offline (nepripojený) andika333

    andika333
    Dobrý večer chcela by som sa opýtať či sa dávka v nezamestnanosti vypláca na každý den alebo len na pracovné dni v mesiaci. Dostala som výmer, ale neviem že na ktoré dni si to môžem vypočítať. ďakujem

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    andika333 Pozri príspevok
    príklad ked mám vymeriavaci základ 20 eur tak na mesiac máj dostanem 620 EUR?

    ...nechápem otázke....násobiť hádam vieš, tak o čo Ti ide? Viem, že odpoveď áno alebo nie by bola rýchlejšia, ale takéto otázky ma vytáčajú do nepríčetnosti....občas si myslím, že zadávatelia takýchto otázok sa ma raz opýtajú, či .... radšej nič....

    zamborskyjan je offline (nepripojený) zamborskyjan

    zamborskyjan
    Podpora v nezamestnanosti sa vypočítava z denného VZ, poníženú o 50 % x počet kalendárných dní v mesiaci.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.