Zavrieť

Porady

Zapojenie 5.1

Ahojte, potrebujem poradit

mam reproduktory GENIUS SW-HF 5.1 4000 a po spravnom zapojeni kabelaze som ich chcel vyskusat. No ma to hacik, ak zapojim cierny do cierneho, oranzovy do oranzoveho a zeleny do zeleneho zo zadu PC hraju iba predne dva.

V PC mam nastavene 5.1.
Mam integrovanu zvukovku Realtek ALC888B
na Zak. doske Gigabyte p55m UD2

Pri akomkolvek teste zvuku 5.1 ci uz z PC alebo stahnutej zvukovej stopy mi repraky vydaju zvuk vsetky.

Pri spusteni filmu ci mp3 idu iba predne dva.

Nedalo mi tak som skusil zapojit oranzovy do zeleneho portu, a takto isiel iba central+subwoofer.
Ak som nehal oranzovy v zelenom a zapojil cierny do sedeho portu.... tak okrem nezapojeneho zeleneho kabla (predne dva) mi hralo vsetko.

zacinam byt zufaly, neviem kde je problem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Pri spusteni filmu ci mp3 idu iba predne dva.
    A to ťa nenapadlo, že *.mp3 je tzv. dvojkánálový (stereo) a že film má tiež zvuk buď v mp3 (2ch), alebo AC97 (2ch)? Odkiaľ by sa tam pridali ďalšie 3 kanály?

    Hydroman je offline (nepripojený) Hydroman

    Hydroman
    misoft Pozri príspevok
    A to ťa nenapadlo, že *.mp3 je tzv. dvojkánálový (stereo) a že film má tiež zvuk buď v mp3 (2ch), alebo AC97 (2ch)? Odkiaľ by sa tam pridali ďalšie 3 kanály?

    Bys neveril ale podarilo sa mi zapojit aj hudbu na predne a zadne dva.
    A co sa filmu tyka, su aj filmy priamo na 5.1 a prave na takom som to skusal.
    No a za dalsie, aj kebyze pustim MP3 tak by mali hrat predne dva + basy. A hra bez basov. o to mi ide. Subwoofer nehra s prednymi dvoma v ziadnom s pripadov.
    luigi72 A riesenie sem nedas, aby sa aj niekto iny mohol poucit? Ak by nahodou mal takyto problem...

    dalid je offline (nepripojený) dalid

    dalid
    Pozri si specifikaciu tvojej karty:
    http://www.realtek.com.tw/products/p...n=4&ProdID=135

    kde sa o.i. pise: "...plus 2 channels of independent stereo sound output (multiple streaming) through the front panel stereo outputs..."

    Takze pri stereo nahrávke ti SW hrat NEBUDE!

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    moc sa do toho nevyznam, ale ja to mam zapojene cez HDMI (rozpravam o prepojeni kina a TV (ale to iste by malo byt aj PC kino (resp receiver TV/PC))).
    V kine/receivery sa daju nastavit rozne rezimy (v PC je k tomu soft ku zvukovke) a ak mi hraje nieco v TV so zvukom 5.1 tak kino to aj tak do reproduktorov posiela. Ak hraje nieco 2.1 tak detto.
    Je mozne nastavit aj rezim ( tom nastavovani mam trocha chaos (je tam vela rezimov a audio neni moc moja parketa)) ze ked je zvuk vysielany stereo, tak prislusny dekoder/zmiesavac to vie dopocitat a vie aj stereo zvuk poslat do vsetkych reproduktorov. No myslim si, ze ak nieco je v stereo, nech to radsej ide z dvoch reprod.

    dalid je offline (nepripojený) dalid

    dalid
    Feri - mas pravdu ale tebe sa o rozdelenie zvuku aj do SW stara prave spominany receiver.
    Hydroman ho v zapojeni nema, a ta jeho zvukova karta podla stranky vyrobcu nedokaze stereo signal rozdelil a prepocitat na viackanal. Preto stereo mu bude vzdy hrat iba ako 2.0

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    podla MB je pre audio specifikacia

    1. Realtek ALC888B codec
    2. High Definition Audio
    3. 2/4/5.1/7.1-channel
    4. Support for S/PDIF In/Out
    5. Support for CD IN

    skor by som to videl na nastavenie softu ... dekoder by to (myslim si) mal vediet dopocitat
    Ak sa mylim tak sorry

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    podla MB je pre audio specifikacia


    1. Realtek ALC888B codec
    2. High Definition Audio
    3. 2/4/5.1/7.1-channel
    4. Support for S/PDIF In/Out
    5. Support for CD IN

    skor by som to videl na nastavenie softu ... dekoder by to (myslim si) mal vediet dopocitat
    Ak sa mylim tak sorry
    Asi takto: pokiaľ súbor s videom má zvukovú stopu stereo (teda dva kanály) bude výstup tiež dvojstopový (stereo). Pokiaľ však nastavíš na zvukovke výstup napr. 7.1 - zvukovka prepočítava vstupné kanály a prerozdeľuje do všetkých výstupov (tzv. pásmová priepusť) -potom je to ale pseudo7.1 a nie originál 7.1!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.