Zavrieť

Porady

súkromny mobil

Idem uctovat FO a pri fakture orangu som zistila, ze na fa nie je ICO a ani DIC FO, tzn, ze mobil je vlastne sukromny. Ide vlastne o fa za mobil aj internet. Myslite ze by som mohla dat do danovych vydavkov aspon 50% z tychto faktur?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    nika.sum
    Idem uctovat FO a pri fakture orangu som zistila, ze na fa nie je ICO a ani DIC FO, tzn, ze mobil je vlastne sukromny. Ide vlastne o fa za mobil aj internet. Myslite ze by som mohla dat do danovych vydavkov aspon 50% z tychto faktur?

    Nie je to hlúpa otázka. Pokiaľ je preukázateľné , že mobil je využívaný aj na podnikateľské účely ,a pri tom nie je evidovaný ako majetok firmy, tak by som odporúčala uplatniť do výdavkov čiastku , ktorú si vypočítaš na základe výpisu volaní pre podnikateľské účely .Takýmto spôsobom to dostaneš do výdavkov .Ak by chcel uplatňovať v celej čiastke , treba si to dať do súladu u predajcu týchto služieb a vlastne prepísať na firmu , kde bude figurovať IČO,DIČ a názov firmy .

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    Dakujem pekne za odpoved. Tak som si to myslela. Budem sa musiet porozpravat s klientom a asi to dame mimo ucta, lebo nejde o nejake vysoke sumy a viac by ho stali asi vypisy ako by na dani usetril a poradim mu nech hned bezi si to dat prepisat na firmu. Uz som si vsimla velakrat u FO, ze si nedavaju pozor na to ci mobil, internet a podobne sluzby poberaju na firmu ako FO alebo ako sukromna osoba...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.