Zavrieť

Porady

Nulové prehľady?

Chcem sa opýtať, SZČO je registrovaný na DÚ pre daň zo závislej činnosti, kedže v minulosti zamestnával ZC na dohodu, momentálne už viac ako rok nikoho nezamestnal, zo SP a ZP je ako ZĽ odhlásený akurát DÚ som neodhlásila, kedže do budúcna chce zamestnávať a tá prihláška je taká aká je.... doteraz som podávala nulové kvartálne prehľady aj hlásenie, prišlo mi to ok, ale po zmene na mesačnú bázu ma to začalo trocha otravovať, je nutné podávať ich????
Usporiadat
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

....stačí podať oznámenie, že od dátumu nemá zamestnancov a preto nemá povinnosť podávať prehľady. A keď niekoho zamestná, zase podáš oznámenie, že od dátumu má zamestnancov a bude podávať prehľady. Je problém napísať jednu vetu?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
je nutné podávať to oznámenie, nestačí až na prípadnú výzvu DU?
0 0
Erika Helena Erika Helena

Erika Helena je offline (nepripojený) Erika Helena

určite to nie je problém, ja len, že som o takejto možnosti nevedela, ani na DÚ mi to nikto nepovedal... vidí sa mi zbytočné podávať každý mesiac výkaz z nulami a ešte zbytočnejšie aby to správkyňa zadávala do systému... mohla ma nato upozorniť, ale ďakujem za radu
0 0
Erika Helena Erika Helena

Erika Helena je offline (nepripojený) Erika Helena

0 0
JuKaS JuKaS

JuKaS je offline (nepripojený) JuKaS

zákon o dani z príjmov § 39 odst. 12 - prehľad a hlásenie podľa ods.9 nie je povinný podať ten zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane...., ktorý v príslušnom období nevyplácal príjmy zo závislej činnosti.
2 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

JuKaS Pozri príspevok
zákon o dani z príjmov § 39 odst. 12 - prehľad a hlásenie podľa ods.9 nie je povinný podať ten zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane...., ktorý v príslušnom období nevyplácal príjmy zo závislej činnosti.
radšej podám nulový, ako mám dostať pokutu za nepodanie
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Ivana Š Pozri príspevok
radšej podám nulový, ako mám dostať pokutu za nepodanie
1. ak platí zdp §39/12 a to platí - nie je povinnosť podať.
2. ani soft ti neurobí prehľad ak v personalistike nemáš natypovaného zamestnanca
3. ak budeš mať 5 zamestnancov a všetci budú pn celý mesiac - čo dáš do prehľadu na strany 3+4?

poznámka - výnimka:
nech máš napr. 5 zamestnancov v 4+5/2012 a títo nech pp všetci skončia k 31.05.2012 + časť daňového bonusu si im v 4+5/2012 vyplácala z prostriedkov zamestnávateľa.
v tomto prípade aj keď budeš mať počet zamestnancov v 6/2012 = 0 je vhodné podať za 06/2012 prehľad aby ti dú na základe vyplnenej III. časti prehľadu vrátil daňový bonus
3 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

už som raz za nepodaný výkaz dostala pokutu, a podotýkam, tiež bol nulový
0 0
ada159 ada159

ada159 je offline (nepripojený) ada159

ja podávam oznámenie na začiatku roka, resp. ked už nemáš zamestnancov, že neevidujeme zamestnancov pre príjem zo závislej činnosti a nemusíme podávať mesačne prehlady ani hlásenie. Fungujeme tak už niekoľko rokov.
0 0
ada159 ada159

ada159 je offline (nepripojený) ada159

Ale bez oznámenia ti príde samozrejme penále za nepodaný prehľad aj ked je nulový.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Ivana Š Pozri príspevok
radšej podám nulový, ako mám dostať pokutu za nepodanie
nie je nula ako nula. Nulový podávaš, ak zamestnanec mal vyplatenú mzdu, ale nebola mu zrazená žiadna daň.

Prehľad nepodávaš, ak dohodár v prísl.mesiaci nepracoval, zamestnanec bol celý mesiac na PN, alebo zamestnávatel pre platobnú neschopnosť nevyplatil mzdu všetkým zamestnancom = zamestnanci nemali vyplatenú mzdu.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

S touto témou sa točíme už roky. Čítame, že ak...tak nemusíme. Akosi nám chýba spätná informácia od pýtajúcich sa, či teda ak oznámenie alebo nulový prehľad neposlali (lebo neboli povinní , príjmy nevyplácali) ,či ich DÚ žiadal vysvetlenie, prečo neposielajú, alebo dostali rovno pokutu za neposlanie oznámenia alebo neposlanie nulového prehľadu.
Ľudia sa tu pýtajú, ale ako to dopadlo, už nám nenapíšu.
0 0
ada159 ada159

ada159 je offline (nepripojený) ada159

neposlala som nulový, nikto nevyzval a rovno pokutoval. Za starej éry 2000 Sk.
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

som skusala podavat elektronicky prihlasku na registraciu platitela dane zo ZC, kedze od maja ide konatel poberat mesacnu odmenu, bola tam moznost podat prilohu v pdf tak som to pripla a nic, nedalo sa to odoslat vobec. takze som to bola pekne podat na podatelni Du, nie je to az taky problem, ale potesilo by, keby som sa nemusela trepat a mysliet na to
0 0
maxyma maxyma

maxyma je offline (nepripojený) maxyma

za starej ery nebolo v zakone, ze nemusis. za starej 2000 sk ery bolo, ze mas povinnost a ze oni maju povinnost vybrat pokutu, ak si povinnost nesplnis.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

ada159 Pozri príspevok
Ale bez oznámenia ti príde samozrejme penále za nepodaný prehľad aj ked je nulový.
Bez oznámenia nepríde pokuta za nepodaný prehľad (ak firma nemá žiadnych zamestnancov). Nepríde náhodou pokuta za nesplnenie oznamovacej povinnosti ?
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

veronikasad Pozri príspevok
nie je nula ako nula. Nulový podávaš, ak zamestnanec mal vyplatenú mzdu, ale nebola mu zrazená žiadna daň.

Prehľad nepodávaš, ak dohodár v prísl.mesiaci nepracoval, zamestnanec bol celý mesiac na PN, alebo zamestnávatel pre platobnú neschopnosť nevyplatil mzdu všetkým zamestnancom = zamestnanci nemali vyplatenú mzdu.
Nikto na DÚ sa ma nepýtal, aká nula je to, rovno bola pokuta
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

ada159 Pozri príspevok
Ale bez oznámenia ti príde samozrejme penále za nepodaný prehľad aj ked je nulový.
z čoho ho vypočítajú?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Asi bolo tak myslené -nepodáš, resp. neoznámiš = pokuta automaticky. Možno sa mýlim.
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

srska Pozri príspevok
z čoho ho vypočítajú?
penále z nuly samozrejme nula, ale za nepodaný prehľad sankcia - 20 evri
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať