Zavrieť

Porady

Fakturácia služby od inej s.r.o.

Dobrý deň.
Potrebovala by som poradiť ohľadom fakturácie .
Firma si u nás objednala generálnu opravu stroja, ktorú sme pre nich zabezpečili u inej firmy, nakoľko my opravy nerobíme. Ide mi o to, či môžem fakturovať firme opravu vo vyššej sume v akej som ju dostala od firmy, ktorá opravu vykonala. Aby to nebola ako refakturácia v tej istej sume, kde by som aj prikladala ich faktúru.
Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

    SilMar Group
    Všetko závisí od toho, ako je postavená zmluva - Či dodávate službu vo svojom mene pre inú osobu, alebo v mene klienta na jeho účet.
    Ak zdaniteľná osoba vo svojom mene pre inú osobu obstará dodanie služby, platí, že táto zdaniteľná osoba službu sama prijala a sama dodala, to znamená, že vyfakturujete svoju službu s prirážkou - navýšite si sumu pôvodnej faktúry a budete sa tváriť, že ste dodali službu komplet vy.
    V prípade však, že je zmluva stavaná tak, že v mene klienta na jeho účet zabezpečíte opravu, tak si fakturujete len zabezpečenie opravy - a firma, ktorá skutočne opravu robila vystaví svoju vlastnú faktúru priamo na klienta. V prípade, že ste to platili vy, pre Vás sú to prechodné položky a tie nevstupujú do základu dane §22/3 zákona o DPH

    SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

    SilMar Group
    No, je to chulostiva tema, je na to vela nazorov a ani danovaci a pravnici sa nezhodnu... Ale v podstate su tu dve roviny - podnikatelska a danova. Z hladiska podnikania vlastne sluzbu nedodate, pretoze ju vykona za Vas niekto iny. Takze je to v podstate len akesi sprostredkovanie. Z hladiska DPH - ak hovoris, ze je to vo vasom mene na ucet vasho klienta, tak zakon o DPH hovori, ze sluzbu akoby ste sami prijali a sami poskytli (§9/4). Vsetko zavisi od toho, ako je postavena zmluva.
    Ale ako hovorim, jednoznacny nazor na to nie je...

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    je to vec dohody s firmou, ktorej túto službu budete faktúrovať. Ak ste ju zabezpečovali, mali ste s tým výlohy , kľudne si môžete vyúčtovať vyššiu sumu, ako bola vám vyfaktúrovaná...

    RERE je offline (nepripojený) RERE

    RERE
    My sme dostali od firmy objednávku na opravu, kde je aj uvedená dohodnutá suma, ale my túto opravu dáme vykonať inej firme, čiže by som to mohla posudzovať tak, že v mojom mene vykonám službu pre inú s.r.o.? Pýtam sa preto, lebo som mala informáciu, že keď nenáme v OR zapísané, že vykonávame opravy, že nemôžeme opravu fakturovať, ale ju len prefakturovať v tej istej sume.
    Ďakujem.

    Fakturácia služby od inej s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.